o mně


Na počátku milénia se zrodilo stvoření, o němž by si snad nikdo nemyslel, že se bude lišit od ostatních. Z výbušné náladové holčičky, co se ráda smála, jedla, kreslila a vymýšlela příběhy, vyrostla šestnáctka, trochu odlišná od okolí a přesto tak nějak obyčejná. Cholerika v sobě nezadusila, ale objevila kouzlo melancholie a sílu pocitovosti. Směje se podle nálady všemu, nebo ničemu. Kreslit neumí, ale ráda vybarvuje. Láska ke psaní ji neopustila a když si chce ulevit, píše, nejčastěji básničky, kterým však neumí dát nic jiného než okamžik, v němž je skládá. Odmalička sní o kariéře spisovatelky a protože si nedokáže udržet vysoké sebevědomí a dlouhodobou motivaci, snaží se číst co nejvíc dobrých knih, aby zjistila, jestli nějaký z jejích nápadů by mohl být aspoň tak čtivý. 

Na svět přišla coby vodnář, jehož charakteristika na ni překvapivě sedí, ačkoliv se v astrologii nevyzná a věří spíš sama sobě než pohybům vesmírných těles. Ráda plave či jde proti proudu puberty a dokonalosti, protože nestihla nasednout na tu správnou vlnu. Vede neobvyklý životní styl sestávající z touhy po zdraví a vnitřní rovnováze a závislosti na cukru a sebelítosti. Snaží se být přátelská a občas zapomíná, kolik skvělých lidí už potkala. Když jí dáte volný průchod, možná vám věnuje pokřivený úsměv, při němž se jí v baculaté tváři neobjeví ani dolíčky, ani upřímnost. To byste se museli podívat až do zapadlých, ale mělkých zelených očí. Často si připadá nepochopená a ještě častěji něco nechápe. Třeba proč lidem nevoní knihy nebo nevadí umělé věci.

Co ji baví? Přerovnávání knihovny, dočítání knih, psaní o sobě a o životě, lovení zážitků, terapie básněním, poslouchání hudby, ťukání do klávesnice, focení západů slunce, plánování, přátelské klábosení, tiché procházky, úspěchy, šťourání se v historii obyčejných lidí, samostudium jazyků, přemýšlení o sobě samé. Čím ji nepotěšíte? Kázáním vody a pitím vína, polykáním moudrosti světa, narušováním plánů, opovrhováním němčinou, souzením podle prvotního dojmu.

Zasněná kyselina, co sežere, na co přijde. Introvertní výbušnina, jejíž vnitřní sílu ještě nikdo neobjevil a neocenil a která je při třesu snadno náchylná k destruktivitě. Milovník modré, který bez milosti zabíjí pavouky v domnění, že tím zachrání lidstvo.

Mimo jiné netalentovaná hornistka bez hudebního sluchu, věrná fanynka Harryho Pottera a propagátor dobré literatury. Topí se v chemii a matice a utíká před pravdou většinou lhaním. Neumí mlčet a když je nervózní, mluví nespisovně. Cílem jejího života je najít jeho smysl a ten naplnit. 

Ta osoba, o níž byla řeč, se mimochodem jmenuje Vlasta, chřadne na gymnáziu a rozkvétá s jarem. Snaží se osvobodit se od negativity a překonávat nástrahy dospívání a bytí jako takového. A čas si krátí údržbou tohoto blogu. 

Nenašli jste v tomto článku něco, co jste se chtěli dozvědět? Možná vám autorku tohoto blogu lépe přiblíží její profil na Goodreads, Instagramu nebo jakýkoliv článek zde na blogu. A pokud máte dotaz, k dispozici je vám její email rencovav@seznam.cz.

článek 2014 | článek 2015
21.2.2016
aktualizace 28.3.2016
další aktualizace 30.4.2016

Share
Tweet
Pin
Share