vysvobozená 2014

„Žití, to je největší umění na světě, neboť většina lidí pouze existuje.“ - Oscar Wilde

Snílek. Vodnář. Milovník. Patnáctka. Pampeliška.

Pampeliška. Poslední ročník nižšího gymnázia studující snílek ve znamení vodnáře, slavící své jmeniny den před Štědrým dnem. Třetím rokem hornistka, narozená během posledního dne prvního měsíce posledního roku prvního tisíciletí. Polovinu svého gramotného života na internet píšící milovnice knih, spánku a jídla, která se vyžívá v minulosti a plánuje budoucnost, takže na přítomnost někdy úplně zapomene.

Obyčejný náctiletý plevel zakořeněný na vesnici ve Středních Čechách. Lenoch s vášnivou láskou ke své mateřštině, zaujatý mimo jiné anglickým, německým a italským jazykem. Milovnice historie se špatnou pamětí na data a vlastně jakákoli čísla. Matematika má pro ni smysl pouze v případě počítání dnů do začátku prázdnin, fyziku využívá jen při vznášení se v oblacích snění, chemické pocity jí téměř nic neříkají a na obdiv přírody nepotřebuje umět latinsky pojmenovat všechno rostlinstvo a živočišstvo. Své tělo nejraději větrá procházkami se svým psem, svou mysl s radostí otužuje četbou historických nebo životem psaných románů okořeněných špetkou psychologie, romantiky a dobrodružství. 

Samotářský typ se smyslem pro konverzaci se spřízněným okolím, extrovertní melancholik se sklony pro choleričnost. Neumětel a do života rád kecající rádoby všeználek. Amatérská fotografka, věřící materialista a maximalistický minimalista. Spořivý rozhazovač a věcný realista. Přátelská holka s minimem přátel. Digitálně závislá osoba. 

Blog si vedoucí ztracená žlutá květinka, kterou baví psát o knižních zážitcích, životodárných pramíncích a nezkrotných snech a představách. Ráda zvěčňuje myšlenky a okamžiky ve všemožných podobách. Obdivuje umění a nesnáší klišé a ohromné následky bez smysluplných příčin, i když to zároveň přitahuje jako magnet.

Slova pro popsání sebe samé ztrácející optimistka, jejíž Múza po většinu času spí. Broskvoidní příšerka s olivovýma očima odněkud z pampeliškové galaxie. Na vlnách jedinečné bezvýznamnosti unášené chmýříčko. Vysvobozená duše svázaná sama sebou.

email: RencovaV@seznam.cz | facebook: Vlasta Řenčová | skype: ebolin2 | bloglovin: Vlasta

Mí nejdražší
Královna básní, milovnice Japonska, divadla, hudby a kultury obecně. Dívka, která vyrábí ty nejkouzelnější náramky přátelství. Každou chvíli, kterou smím strávit v její přítomnosti, prozáří optimismem a přátelskou pohodou. Moc si vážím toho, že jsem směla poznat někoho, kdo mě (ač nevědomky a neúmyslně) tolik podporuje, inspiruje a naplňuje svými slovy a činy.

Ta nejkrásnější květina mezi plevelem náctiletých. Spřízněná duše, kterou jsem nikdy neviděla kterou jsem měla tu čest poznat osobně. Osoba, které se nebojím svěřit. Umělkyně, jejíž dokonalá tvorba mě přivádí k šílenství v tom nejlepším slova smyslu. Kdybych si měla vybrat jednoho člověka, s nímž chci strávit léto na pustém ostrově, zvolím právě ji, protože bych si s ní vydržela o všemožných věcech povídat bez vyčerpání námětů. 

Slečna, jejíž píle a vytrvalost, s nimiž si razí cestu kupředu životem, jsou mi velkou inspirací. Zrcadlí se v ní dokonalost moderní ženy znalé jazyků a všemožných vědních oborů s tajemným kouzlem klasické dívky, která by obstála v domácnosti napříč staletími. Člověk, co se nebojí práce a odpočinku, osobnost roztříštěná v mnoha podobách, z nichž je každá nesmírně důležitá. Puťka s tváří modelky, snílek ukrytý za vzezřením realistky. Je to kamarádka, které bych se vybrečela z největších pubertálních problémů a zklamání nebo jí vybreptala osudové příběhy své bezvýznamné existence. 

Studentka biologie, která úplně dokonale ilustruje. Největší fanynka Tolkiena, kterou jsem kdy poznala. Nesmírně nadaný snílek, jehož pevná ruka a nevysychající studnice nápadů a pořádná zásoba trpělivosti každého překvapí a ohromí. Jestli se s ní někdy uvidím, bude to na její výstavě úchvatných obrazů s výjevy ze Středozemě. 

Dlouhá léta působící blogerka, které nikdy není zatěžko potěšit milým komentářem. Pokaždé se těším, co napíše, čím mě tentokrát potěší, a nikdy se nezklamu. Amatér a lajk, jehož životní pelmely a úvahy o nesmrtelnosti chrousta doplněné spoustou fotek a vtípků mi vždycky vykouzlí úsměv na tváři. Neobyčejně obyčejný člověk, mluvící vrba, do které můžu zahučet, protože vím, že mi poradí. Share
Tweet
Pin
Share