Téměř půlroční fotočlánek

Zatímco dřív jsem mohla dělat fotočlánky téměř jednou za dva týdny, v posledních měsících (možná už by se dalo říct, že v posledních letech) toho tolik nenafotím. A tak vždycky nechávám fotočlánek na dobu, kdy se mi nahromadí dost fotek. Jednoduše se pak ale stane, že na něj zapomenu, případně si neuvědomím, že poslední fotočlánek jsem zveřejnila v říjnu. Dnes tedy uvidíte ještě trošku podzimu a Vánoc, zimu a první náznaky jara, byť za rozkvetlými zlatými dešti jsem ještě nevyrazila. Ale stejně by se to asi do atmosféry ostatních fotek nehodilo, takže to zase někdy příště - slibuji, že dříve než v zimě.


Když se nad tím tak zamýšlím, spoustu fotek už jste viděli, protože jsem napsala několik samostatných článků o svých cestách, nebo jsem je nacpala do Vybarvování, Nemalých radostí a haiku článků. Ale třeba si je nepamatujete a já jsem ráda, že jsem některé z nich vyfotila. A určitě se nebudete zlobit, že se s nimi opakuji. :) Trochu se mi zpřeházely, takže se předem omlouvám, že v nich nenajdete žádný "příběh života". 

Podzim v Regensburgu.
Fernsehturm v Berlíně
Tohle už je bukovský les v Ústí.
Eliška a Růženka
Tohle byly první sněženky, které jsem viděla, někdy na začátku února. Fotila jsem je přes plot u autobusové zastávky. Udělaly mi tehdy velkou radost.
Střížovický rybník
Ptačí domky v Úštěku.
Přelíc - trochu díra světa, ale mají tam dobré lidi. ^^
Prezident v Lánech na Velikonoční pondělí nebyl. Skoro bych řekla - naštěstí.
Následuje série fotek od Modrého sestry, trochu jsme blbnuli (fotila jsem původně rodinné fotky jim, ale nakonec mám i já pár fotek s Modrým - a s Ejminkou)
Tahle fotka "obletěla facebook" :D (pokračování fotek bude níže, nějak se mi to tu pomíchalo)
Řezno neboli Regensburg
Kladno
Tahle a následující fotka jsou od Iris. ♥ 
Nejvíc nám to sluší, když se díváme na sebe. :D 
Původně se řeklo, že budeme fotit od pasu nahoru, takže si nemusíme brát džíny. :D 
Tohle jsem původně chtěla dát na Facebook, až budeme mít s Modrým výročí. Něco jako "už jsi to se mnou přetrpěl tak dlouho" :D
Národní technická knihovna
Tohle je nostalgická fotka. Když jsme žili v domě, před nímž jsme vysázeli tyto strom(k)y, byly menší než já a sestra. Sice jsme vyrostly, ale stromky taky. :D
Fotka ze Štědrého dne.
Barunka.
Problém v zimě je, že se pořád zamlžuje objektiv.
Z Kočičí kavárny v Karlíně.
Na to, jaká byla zima, ani nejsme moc omrzlé. :D 
Domy mají oči.
Litoměřice
Úštěk - tady se natáčel film Rebelové
Strašně ráda se koukám (a fotím), jak někdo píše. 
Šikanátor.
Bylo vidět Středohoří. :)
Tohle si jednou pořídím! 
Knedlíčková od babičky je nejlepší. 
Smečno z auta.
Křivoklát byl plný lidí a pražilo sluníčko. 
Začali jsme s Modrým hrát (řekněme pravidelně) šachy. :D :)
Náš první cyklovýlet. Děčín-Ústí nad Labem (30km+ dalších 30 individuální doprava do Děčína. :D) Za jízdy jsem se fotit neodvážila. 
Myslím, že je to kofein. 
Teď popravdě trochu doufám, že se mi tu žádné fotky neopakují. Kdybyste si nějaké duplicitní všimli, dejte vědět, smažu ji. Myslím v rámci tohoto článku.

A jaké fotografie tvoří vaše vzpomínky na uplynulý půlrok? Jak jste vstoupili do roku 2018 a jak se vám v něm daří, po téměř čtyřech měsících? Jezdíte rádi na kole? Děláte rádi laborky s mikroskopem, nebo spíš s takovým tím chemickým nádobím? Nebo pitvy? Jaké druhy psů/koček máte rádi? Jak často si rozčesáváte vlasy, nosíte-li je rozpuštěné? Jakou polévku máte rádi? Hrajete šachy? A co plánujete na zbytek dubna?

(s)mějte se!

Komentáře

 1. Tak já se tedy směji, protože ty tvoje otázky jsou boží! :D. Stejně, jako fotorekapitulace :).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to jsem ráda, že jsem ti prodloužila (snad alespoň blogerský) život :D

   Vymazat
 2. Moje první měsíce roku 2018 mi dávají naději, že tenhle rok bude skvělý! Ono možná nebude náhoda, že jsem se v lednu zařekla, že tenhle rok budu věnovat sama sobě a na chlapy kašlu... Teď na začátku dubna máme s mým klukem máj a je to po čtyřech letech strašný nezvyk, říkat zase "s mým klukem" :D (Mimochodem jsem si vzpomněla, jak jsem byla k tvému vztahu ze začátku cynicky skeptická... A ejhle, my to teď bereme víc hopem než vy, po pár dnech mám půjčené klíče od jeho bytu a v jeho koupelně svoje krámy... Takže se takhle zpětně omlouvám za nedůvěru, prostě to asi občas je ono)

  A kolo moc nemusím, jenže on je ten můj dost vášnivý sportovec, tak jsem mu slíbila, že kolo vezmu na milost :) :D

  Jinak moje vlasy... Češu se víceméně jen jednou denně, ráno, ať jsem učesaná jakkoliv. Výjimečně vynechám a prostě si je jen svážu do drdolu. I když je mám už dost přerostlé a husté, zatím se nijak příšerně necuchají, takže vždycky nakonec rozčesat jdou :)

  A Bětuška už je tak veliká! Jako by to bylo včera, když jsi mi psal mail, že se narodila! A konečně má vlásky, haha, trochu mi účesem i těmi ksichtíky připomíná mě, když jsem byla malá :D

  Jo a nejvíc se mi líbí ta fotka s německou vlajkou a sněhem, ta je boží!

  Měj krásné jaro :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Fíha, tak to zní parádně! Gratuluji, mám z tebe velikou radost! ♥ (Já mám obecně vždycky radost, když slyším, že se někdo zamiloval nebo to někomu klape nebo se má prostě dobře. :D A jsem ráda, že už nejsi tak skeptická. :D Tak my to museli brát úměrně mému věku, že jo. :D A co na tvůj vztah nyní říkají rodiče? To by mě docela zajímalo, srovnání s tvými předchozími zkušenostmi, o nichž jsi psala v komentářích. :)
   A kdyby se ti chtělo, napiš, kde jsi toho poklada splašila, jsem zvědavá. :D
   Děti mají ty ksichtíky asi vždycky trošku podobné. :D

   Taky krásné (zamilované) jaro přeji! ♥

   Vymazat
 3. První stromová fotka mi připomíná obálku knížky Městečko Pines. :-)
  Podzimní Regensburg vypadá kouzelně. A ty Vánoce? Achjo, je duben a já se teď díky tobě těším na ty další. Já prostě tu Vánoční atmosféru miluju a vždycky budu. Mikuláše, toho zase nesnáším i když už jsem dávno dospělá. :-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tu knížku neznám, takže nemůžu říct, že bych se inspirovala. Ale stromy jsou holt fotogenické. :D
   To se omlouvám, že už ti dělám chutě na zimu. Vždyť bude léto a prázdniny, hurá! :D

   Vymazat
 4. Skvělý fotočlánek a povedené fotky, byla radost se na ně podívat :) Všechny se mi moc líbí a s Modrým vám to pěkně sluší :) těším se na další fotky :)

  OdpovědětVymazat
 5. No vida, konečně se dostávám k tomu, abych tento článek okomentovala. Prohlédla jsem si ho, jakmile jsi ho vydala, jenže jsem neměla myšlenky na nějaké komentování (tedy, za nic by to nestálo, kdybych ho okomentovala už v ten den).
  Myslím, že fotky z mého uplynulého půlroku jsi tak nějak viděla, buď jen tak anebo v nějakých článcích. Za tu dobu se mi toho stalo dost, ale nejsou to nijak zajímavé věci z obecného hlediska, spíše jen pro mě, a proto s nimi okolí zatěžuji jen omezeně a ven prosáknou mnohdy jen ty fotky. Na kole nejezdím vůbec (vlastně je to teď se mnou a s mou rovnováhou horší a horší, ale tos asi vědět nechtěla). Laborky letos už nemám, ale za osm let na gymplu jsem jich měla víc než dost, možná i víc, než bych chtěla. Nejraději jsem vždy měla ty chemické, tedy v pláštích, s náčiním a zkumavkami a výbuchy a následně rozežranými prsty, to bylo super. Mikroskop jsem nikdy neměla v oblibě, už jen sestrojit ho mi dělá problém. Pitvu bych nikdy sama dobrovolně nedělala, zdá se mi, že to musí být ještě horší, než jak to zní. Naštěstí nás ve škole nikdy do žádné nenutili. Druhy psů a koček, to jako plemena? Nebo tak obecně? Líbí se mi chrti a jezevčíci, ale se psy obvykle moc nesouzním. Z koček mám nejraději ty orientální a siamské, prostě takové ty hubené s velkýma ušima. Ani nevím proč. Co se týče vlasů, mám to s nimi asi těžší než ty, musím si je rozčesat třeba třikrát až čtyřikrát denně (pokud nejsem celý den doma, pochopitelně), jsou takové cuchavé. Polévku mám nejraději cibulovou, ale musí být hrozně řídká a nesmí v ní plavat brambory ani nic podobného, prostě jen cibule. S polévkami nebudu asi smířená nikdy, nemám je ráda. Šachy neumím (z tohoto komentáře to asi vypadá, jako že mi všechno vadí a nic neumím). A své dubnové plány jsem asi právě vyčerpala, před chvílí jsem se vrátila domů a teď mám plány zas až v květnu.
  Tak doufám, že to bylo dostačující. A ještě obdivuji, že jsi schopná jíst ten tmavý celozrnný chleba. Já se sice taky snažím jíst zdravě, ale tohle bych pozřela jen v krajní nouzi. To si radši ten chleba nedám vůbec, než aby to byl tenhle (což je asi dietně účinné, ale nutričně nezdravé, to je jasný). :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsem ráda, že ses ke článku dostala, vím, že toho teď máš hodně. :) Já mám asi taky nejradši ty chemické, jenže moc často je nemáme, většinou je místo nich prostě chemie. A když už máme laborky, musíme pak dělat protokoly, které když neodevzdáme, dostaneme pětku a když ano, nedostaneme stejně nic. :D
   Tak já bych je taky musela česat tolikrát denně, ale myslím, že by mi jich na hlavě už moc nezůstalo. Proto ostatně nosím culík. Ten chleba je moc dobrý a chutná sladce, takže je mnohem lepší než normální chleba. :D

   Vymazat
 6. Já si popravdě připadám jako v nekonečném kolotoči, z kterého už bych ráda vystoupila, ale ten pán, co to všechno řídí, mě nechce pustit a ještě se na mě škodolibě směje. Tvé fotočlánky mám moc ráda, taky bych chtěla fotit takhle často, ještě k tomu, když jsem v Praze, kde se dá fotit každý roh. :)
  Já třeba zase hrozně ráda pozoruju, jak někdo píše. Hrozně mě to fascinuje. Když ale někdo kouká pod ruku mně, tak bych ho zabila. :D
  THE WORLD BY MARIA

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak snad se k focení v Praze někdy dostaneš, je mi jasné, že když tam člověk chodí každý den, už je to takové... ne okoukané, ale svým způsobem najednou nemáš potřebu fotit něco, co můžeš vyfotit zítra, pozítří... no a nakonec to nevyfotíš nikdy. :D :)
   Taky ráda pozoruji, jak někdo píše. A taky nesnáším, když někdo při psaní pozoruje mě. :D

   Vymazat
 7. Když fotíš tak hezky, klidně můžeš přidat fotky vícekrát, mně to teda nevadí :D
  Já jsem se nedávno vyřádila při focení v Anglii :)

  OdpovědětVymazat
 8. Moc pěkný fotočlánek! Zavzpomínala jsem si u něj na Vánoce i Velikonoce :D Knedlíčkovou polévku mám taky ráda. Myslím, že do tohohle roku jsem vstoupila dobře, při přestěhování do Anglie jsme si musela zvykat na nové prostředí, zemi, byt, lidi...a myslím, že jsem to zvládla celkem v pohodě. Teda, v pohodě vzhledem k tomu, jak jsem se dopředu bála :D Přijde mi, že to letí hodně rychle!
  Vlasy nosím skoro pořád rozpuštěné a pročešu si je občas, když se dostanu k zrcadlu :D Na kole jezdím ráda, když můžu jezdit v klidu a pomalu. Mikroskop jsem používala naposledy asi někdy na zš, mám pocit, že na sš jsme ani žádné laborky neměli. Šachy neumím. A na zbytek dubna zatím nic moc neplánuju, u nás na severu Anglie je dost chladno, o víkendu má pršet a být tak 9 stupňů :(

  OdpovědětVymazat
 9. Panečku, to je fotek! A moc pěkných. Zima má určitě svoje kouzlo, ale na druhou stranu jsem ráda, že už máme léto :D

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Oblíbené příspěvky