Herbst

Dem weht kein wind, der keinen Hafen hat, nach dem er segelt. (Michel de Montaigne)


Nebojte, článek nebude v němčině, naopak zde uvidíte převážně spoustu fotek. Podzimních i nepodzimních. Barevných i méně barevných. Hrála jsem si s foťákem a asi jsem se zamilovala do nově objevených možností focení. A musím se přiznat, zkoušela jsem také nějaké filtry. Tak snad vám dnešní fotky zvednou náladu, když venku tak fouká. 

Zrcadlo, zrcadlo, řekni, která část mého pokoje je nejkrásnější?
Loni jsem se s Bětuškou vyfotila v přibližně stejné pozici. Facebook mi to připomněl. Tak jsme se vyfotily znovu. Přikládám i onu původní starou fotku.
Hrátky s rozostřováním.
Podzim, čas učení se němčiny a pití čajů. ♥ 

Tak jaké škody u vás napáchal vítr? Jaké byly vaše podzimní prázdniny, měli jste nějaké? Také tak moc lenošíte v posledních (tý)dnech? Pijete čaje? A co právě čtete? 

Mějte se krásně!

Komentáře

 1. <3 ty kopretinové/heřmánkové jsou naprosto boží :-)
  .
  Asi nikdy jsem neprohlížela fotky s takovým zájmem

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju! ♥ To bude tím německým citátem na úvod. :D

   Vymazat
 2. Takže, rýpnutí na začátek: Ne všichni tví čtenáři umí německy, nemohla bys třeba občas nějaký ten německý citát přeložit, abychom si ho mohli užít i my, negramotní? Ale nechci aby to vyznělo moc negativně, na němčinu se hezky kouká i bez překladu.
  A potom, fotky jsou samozřejmě krásné, jako vždycky. Líbí se mi, co všechno se na tvém blogu mísí. Je to taková všehochuť. Ale fotky jsou vždycky perfektní. Některé z těch filtrů možná poznávám, třeba krystalizaci. A určitě mi to zlepšilo náladu.:)
  U nás škody žádné, ale v Krkonoších dosáhl vítr hodnot orkánu. A byla jsem ráda, že jsem nemusela vycházet z domu. Podzimní prázdniny byly takové čtecí a poněkud osamělé. O lenošení se u mě ale asi moc mluvit nedá, nemám na něj čas. A každý den cvičím, pokud mi tedy není špatně jako třeba dneska. Čaje piju a včera jsem konečně dočetla knížku, kterou jsem si pořídila, když jsme spolu byly v Praze (pokud si na to ještě vzpomínáš). Začala jsem číst literaturu ke své maturitní práci, o čemž určitě někdy napíšu, buď soukromě nebo na blog - jak tě to bude zajímat.:)
  Takže díky za zpestření temného podvečera a určitě foť dál, smím-li tedy na tebe vznést takovou žádost. Až se někdy sejdeme, třeba mi vyfotíš nějakou další profilovku. Nějaká jarní bude potřeba.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Inu, mám se omlouvat, nemám se omlouvat? Česky se to dá přeložit jako "Tomu, kdo nemá žádný přístav, do něhož míří, nefouká žádný vítr.", ale určitě to má někde nějaké uhlazenější vyložení. :)
   O tvojí maturitní práci bych si určitě ráda přečetla, fakt.

   Díky za komentář a taky pěkný víkend! ^^

   Vymazat
 3. Kdyby tvoje fotky vyšly v nějaké knize nebo v časopise, vůbec by to nebylo na škodu :) fotíš vážně skvěle.

  OdpovědětVymazat
 4. Žádné podzimní prázdniny jsem neměla, ale opravdu by se hodily, to ti povím. Momentálně něčtu nic, anebo pak furt samého Vodičku a německou gramatiku. Ale už by to chtělo něco méně náročného. :) U nás vypadl proud. Překvapivě byla atmosféra hrozně zajímavá. Svíčky, vaření na peci a ticho. :) Piju spouuuustu čaje!
  Moc hezké fotky!
  THE WORLD BY MARIA

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty jo, neodrazuj mě od studia na germanistice. :D

   Děkuji za komentář, snad si brzy budeš moc oddechnout! :)

   Vymazat
 5. Je, příroda, ta člověku vždycky zvedne náladu! A mně poslední dobou opravdu chybí, jak se tak pohybuji stále ve městě... Prázdniny bych potřebovala, takové menší jsem si udělala teď, protože jsem nemocná, ale na nějak velké odpočívání stejně nemám čas, škola mi dává zabrat. A škody jsem naštěstí nezaregistrovala, jen nám asi na dvě hodiny vypadl proud (haha, v centru Olomouce, no fakt), takže jsem si připadala najednou docela zoufale a odříznutě - s horečkou bez topení a možnosti si uvařit čaj, no strašné. Jsem ráda, že mám možnost žít v dnešní tobě plné moderních technologií - ale na druhou stranu mě docela děsí, jak nás dokáže takový větříček zasáhnout, huu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty jo, ve městě být bez proudu, to musí být docela zajímavá zkušenot. To už je takové apokalyptické, ne? :D U nás na vsi je to normální, ale v šestém největším městě v republice... :D Je to děsivé, co ten vítr dovede a jak nás to ovlivňuje. Citelně.

   Díky za komentář, brzy se uzdrav a načerpej energii! :)

   Vymazat
 6. Nádhera! Na hony vzdálená tomu, jak to vypadá venku teď :).

  OdpovědětVymazat
 7. Máš boží fotky. Vážně. (A kdybys někdy chtěla třeba fotit lidi, ať jenom jednu osobu, nebo třeba pár, klidně napiš. Mám tak málo povedených fotek své osoby. :D)

  Jo a ten blok je boží!

  Jinak - u nás nešel proud, chvílemi dopoledne. Ale dostala jsem se odpoledne v pohodě na kolej bez problémů, moje bývalá spolužačka jela ale třeba z Prahy do Olomouce šest hodin.
  Prázdniny jsem neměla. :D Místo toho jen spoustu školy, ani nestíhám lenošit. Čekají mě první testy, ale zatím si troufám tvrdit, že se mi daří dobře.

  Jinak si jdu právě udělat nějaký dobrý čaj - a čtu pátý díl Pottera. (Teda večer. Teď napíšu pár komentářů, a pak se jdu učit.)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky. Hele, já bych strašně chtěla.. aby někdo nafotil v páru mě a Modrého. Jenže má to háček. On se zdráhá (jako udělal by to asi, ale nechce se mi ho do toho nějak extra nutit) a já mám vždycky pocit, že ty fotky nejsou přesně takové, jaké bych je chtěla. Zní to asi nafoukaně, ale vždycky, když dám foťák z ruky, fotky jsou rozmazané nebo špatně kompozičně udělané a tak.. strašně mě to mrzí. :D

   Ten blok mi vyrobila kamarádka k Vánocům a zneužívám ho na němčinu. :D

   Držím palce. :)

   Vymazat
 8. Fotky máš opět nádherné, moje favoritky jsou jehličnaté větvičky a ty, usměvavá :) - a článek v němčině by mi nevadil :D

  OdpovědětVymazat
 9. Ta hra světel je boží. A makro - miluju makro. Už delší dobu plánuju pořídit zrcadlovku, ale peníze nejsou, a když už jo, jdou na jiný věci - tak snad jednou. Momentálně mi nezbývá nic jinýho než improvizovat s tím, co mám a obdivovat výtvory jiných :)
  Co se prázdnin týče, už ani nevím, že byly. V jednom kuse piju čaj se zázvorem a ponořila jsem se do Císařových čepelí :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji moc za pozitivní komentář! :)
   Zrcadlovka je drahá věc. A objektivy. Strašně moc bych chtěla nějaký, i mám našetřeno, ale co když si nevyberu ten pravý. Dilema je to, dilema. :)

   Měj se krásně!

   Vymazat

Okomentovat

Oblíbené příspěvky