Melodická výzva

by - června 04, 2014

(článek psán asi před týdnem/dvěma týdny, proto jsou některé údaje trochu nepřesné.)

Už uplynuly téměř tři roky ode dne, kdy jsem si řekla, že na internetu posbírám otázky a úkoly různých tagů a blogových projektů. Netuším, jak jsem chtěla při svém hlemýždím tempu byť jen polovinu z nich pokořit a výzvy, ať už hudební, knižní, charakterní nebo mixované, úspěšně dokončit. A protože nerada upouštím od vytyčených cílů, byť se má cesta k jejich dosažení klikatí a zdá se být nekonečná, věnuji několik článků právě těmto výzvám. Prvním z nich nebude nic jiného než 30 days song challenge, ve které jsem se zastavila někde za dvacátým dnem. A protože se neustále mé nálady a odpovědi na otázky výzvy mění, není nic jednoduššího než vzít všech třicet bodů na jeden zátah.


Tvoje oblíbená písnička 

Mám-li to brát aktuálně, pořád dokola poslouchám Titanium, velmi jsem si to oblíbila. Nevím, co mě na tom tak baví, je to prostě takový chytlavý a emotivní... :) Je to jedna z těch písniček, který můžu poslouchat celý den a stejně mě neomrzí. Jedna z těch, které nikdy nezapomenu. Jedna z těch, které si budu pořád zpívat, ačkoliv ty výšky nedávám. :DTvoje nejmíň oblíbená písnička 
Nemůžu si pomoct, ale já prostě nesnáším Gangam style. Ne, nelíbí se mi to. Není to hudba, říkejte si kdo chce, co chce. A ještě nesmyslnější mi přijde celé to hopsání a videoklip...


Písnička, která tě rozveselí 
Nedávno jsem objevila opravdu skvělou písničku Good time, na níž se podílejí Carly Rae Jepsen a Owl City. Vždycky mi to dodá pozitivní myšlenky, ´cause it´s always a good time. ;)


Písnička, která tě rozesmutní
Možná má mít text jiskru nadějeplného vyznání, přesto v písničce Warrior od Demi Lovato cítím smutek. A emoce, tolik emocí z vlastního života se v ní zrcadlí...


Písnička, která ti připomíná někoho 
Kdysi to byla "naše písnička". Dneska už přivlastňovací zájmeno nepoužívám, stejně jako jeho podstatné jméno není v platnosti. Tak moc jsme s naším přátelstvím počítaly, až jsme přepočítaly hranice vlastních osobností a docela se odcizily...


Písnička, která ti připomíná nějaké místo 
Zrovna si na nic moc nemůžu vzpomenout, ale když se trochu zamyslím, napadá mě například jeden pop hit od Black Eyed Peas. Poslouchala jsem ho na kdysi dávno na táboře s partou jedenáctiletých táborníků. Na tábor podobného rázu už nikdy nechci jet, bylo to příšerné, ale za poznání této písničky jsem ráda. :)


Písnička, která ti připomíná nějakou událost
Velmi aktuální. Tento týden jsem přečetla úžasnou knížku Cizí slovo láska, na niž chystám zítra nebo tak nějak recenzi, a po přečtení jsem si vyhledala oblíbeného zpěváka - Denise DeYounga - hlavní hrdinky tohoto románu. A musím říct, že Joseina (hlavní hrdinka) oblíbená písnička je skvělým připomenutím nezapomenutelné knížky.


Písnička, ke které znáš všechna slova 
Když jsem bod této výzvy plnila na starém blogu, mohla jsem vyjmenovat fůru písniček. Pravdou je, že většinu z nich jsem už zapomněla, v hlavě mám třeba jen jejich refrény nebo tak. Písničku My heart will go on si však navzdory všemu pamatuji celou, stejně jako bude navždy v mém srdci Titanik nebo Harry Potter.


Písnička, na kterou umíš tancovat 
A tady nastává problém, protože, jak jistě víte, nejsem ten taneční typ. S hrdým studem mohu prohlásit, že umím tancovat na písničku Macarena. No jo, já vím, žádná sláva. Taneční mě změní. ;)


Písnička, která tě ukolíbá 
Říkejte si o Twilight sáze, co chcete, ale první dva díly mají prostě skvělou hudbu. Právě díky Stmívání jsem objevila Yirumu a její kolébavou melodii River flows in you. Nádherné!


Písnička od tvé oblíbené skupiny 
Moc oblíbených skupin nemám. Mám ráda třeba The Wanted, i když už je taky moc neposlouchám. Jednou z mých oblíbených písniček od nich je třeba má slyšená prvotina - Chasing the sun.


Písnička od skupiny, kterou nesnášíš
Kdysi mi nevadili, byla to parta kluků, kterým se splnil sen. Dneska jsou z nich namyšlení frajírci, kteří si neváží ničeho a nikoho. A podle mě neumějí zpívat a nejsou hezcí a sympatičtí. Ano, mluvím o legendárních One Direction...


Písnička, která je tvůj sladký hřích (guilty pleasure) 
Měla bych se možná trochu červenat, že devadesát procent výplně této výzvy tvoří popová hudba. Mám ráda i spoustu jiných žánrů a skladem, jenže k této výzvě se prostě hodí právě ten pop... A tenhle mix je vážně hříšnej, i když se mi ne všechny písničky líbí samostatně, je to zajímavé a chytlavé propojení. :)


Písnička, o které by si nikdo nemyslel, že se ti líbí 
Vlastně bych na to asi ani nenarazila nebýt předchozího Pop Dantology 2012. Tam jsem si poprvé poslechla úryvek z písničky od Justina Biebera a nedalo mi to, abych si to neposlechla celé. Ne, nemám v úmyslu poslouchat tohoto lamače dívčích srdcí a stát se belieberkou, nebo jak se to ty fanynky jmenují, ale zrovna tahle písnička se mi docela líbí.


Písnička, která tě popisuje 
V posledních dnech je to právě Girl on fire od Alicie Keys. Ne, nejsem zamilovaná, i když city v mém rozpoložení také hrají roli. Kladné i záporné...


Písnička, kterou jsi měl rád, ale teď ji nesnášíš 
Ještě před půl rokem se mi líbila písnička Change your life od dívčí skupiny Little Mix. Dneska vypínám při zvucích onoho "Change, change your life, take it all" rádio.


Písnička, kterou často slyšíš v rádiu 
Když už jsme u toho rádia - často v něm přehrávají tak trochu evergreen Enyi - Only time. Je to pěkná písnička, což o to, ale když ji slyšíte třikrát během dopoledne, začne vás to trochu nudit a otravovat.


Písnička, kterou bys chtěl slyšet v rádiu 
Díky Pop Danthology jsem objevila skupinu Fun a jejich písničku Some nights. Jednou jsem ji slyšela v rádiu a ani by mi nevadilo, kdybych si tu chvíli měla zopakovat. Je to pěkný. :)


Písnička z tvého oblíbeného alba
Mám ráda Demi Lovato, tedy, její písničky. A proto, pokud mohu soudit podle jednoho z jejích alb, vybírám písničku Give your heart will break.


Písnička, kterou posloucháš, když jsi naštvaný
Je to trochu zamotaný. Slyším tuhle písničku, naštvu se, ale jelikož není v mých silách ji vypnout, ve stavu naštvanosti ji poslouchám. :D Hádejte, oč jde.


Písnička, kterou posloucháš, když jsi šťastný 
Možná vám náboženská hudba nic neříká, ale radím vám, pusťte si občas něco, je to fakt hezký. A dá se tomu říkat hudba. Tuhle známou písničku jsem se naučila na Bridgebuilders srazech a zpívám ji a poslouchám, když jsem šťastná. A mezi lidmi v naší skupině jsem šťastná. :)


Písnička, kterou posloucháš, když jsi smutný 
Na skupinu Evanescence, konkrétně právě na písničku Hello, mě přivedla Luné. A já jsem smutná, když ji poslouchám, protože mi Luné chybí. Ta Luné, která utkávala mé sny do pavučinek splnitelnosti, která mi vystýlala kamenitou cestu jemnými stébly trávy. Ta Luné, která zmizela uvnitř svého anděla spasení a zatracení.


Písnička, kterou chceš na svojí svatbě 
Taková zvláštní písnička, která by se bezvadně hodila k prezentaci fotek na svatební hostinu. Nemyslíte?


Písnička, kterou chceš na svém pohřbu 
Opět náboženská písnička, tentokrát trochu z jiného soudku. Přesto má oblíbená a přestože trochu pohřební, plná naděje a víry...


Písnička, která tě rozesměje 
Vlastně celá pohádka Na Vlásku je nejlepší dávkou smíchu, co si dovedu představit. Přesto musím vybrat jen jednu písničku a tou je vážně vtipná scénka v hospůdce U kačátka, kde se zloději a padouši svěřují se svými sny. :D


Písnička, kterou umíš zahrát na hudební nástroj
Vyloženě moc písniček nehraju a když už hraju, není to perfektní, aby se dalo mluvit o tom, že to umím zahrát. Mezi jednu z mála z těch skladeb, které kazím jen minimálně, patří například Can´t help falling in love with you, evergreen od Elvise Presleyho.


Písnička, kterou by sis přál umět zahrát 
Má to hezkou, svěží melodii. Dobře se to poslouchá a všichni to znají. Wake me up. Přála bych si to umět zahrát tak, abych těmi pazvuky nebudila i mrtvé. :D


Písnička, při které se cítíš provinile
Nevím, čím to je. Je to prostě taková provinilá písnička, melodie sama o sobě. Možná se cítím provinile kvůli tomu, že se mi líbí navzdory tomu, že jsem od Reginy Spektor nic jiného zatím neslyšela..?


Písnička z tvého dětství 
Nedávno jsem se dívala na video z hor v Itálii. Byla jsem v první třídě a tancovala jsem na posteli se sestrou Mňam mňam Bobík. To video vážně stojí za zhlédnutí, lituju vás, že ho nemůžete vidět. :D


Tvoje oblíbená písnička loni v této době 
Tuším, že to bylo loni v květnu, kdy jsem propadla kouzlu soundtracků. A myslím, že nelžu, když tvrdím, že první filmovou skladbou, kterou jsem slyšela a propadla jí, je The Meadow od mého oblíbeného současného skladatele Alexandra Desplata.


A jaké by byly vaše odpovědi na tyto otázky? :)

You May Also Like

8 komentářů

 1. Ou, opravdu dobrý nápad takhle to pospojovat... Že bych to taky zkusila?

  OdpovědětSmazat
 2. Tak to byl megazátah. Ale poslechla jsem si všechny písničky, i když jen po kouskách (přece jen je to hodně naráz). Moc se mi líbí skladba od Yirumy, kterého jsem taky objevila díky vyhledávání klipů na téma Twillight - tahle skladbička je opravdu kouzelná. Kouzelná je i Enya, snová a magická, ale máš pravdu, slyšet jednu písničku od ní minimálně třikrát denně, by znechutilo každého. Mně se takhle kdysi zhnusila písnička Hříšná těla, křídla motýli, od Anety Langerové. Ta písnička je úžasná, nádherná, dojemná, ale slyšet ji pětkrát denně každý den (zatracený Impuls), už mi z ní skákala husina. Dva roky jsem ji nemohla ani slyšet, dnes se mi líbí stejně jako předtím. Moc pěkná je skladba, co by sis vybrala ke svatbě, písnička Hello je krásněsmutně řezavá. Připomnělas mi krásnou písničku od Elvise,díky! Některé písně znám, jiné ne, Desplat se mi líbil, celkově Twillightové soundtracky se povedly. Konečně jsem slyšela slavné One Direction, zpívají docela svižně, ale kluci jsou teda zmodelovaní až hanba. A zřejmě fakt pořádní náfukové.
  Byl to náročný tag a poprala ses s tím se ctí.
  Zaujalo mě, že dáváš dohromady různé výzvy, jsem zvědava, s jakou opět přijdeš.

  OdpovědětSmazat
 3. Jů, tuhle od Elvise mám asi nejraději! Písničku, kterou já umím zahrát na housle je Scarborough Fair a sním o tom, že jednou dokážu zahrát Human od Christiny Perri a zpívat u toho zároveň. A jestli jsou nějaké písně, u kterých se cítím hooodně provinile, když je poslouchám, tak to jsou sovětské písně, z nějakého nevysvětlitelného důvodu je prostě miluju :D

  Moc hezky jsi to shrnula, lákáš me se toho taky zúčastnit. Ale nejspíše to neudělám. Promiň, že ti sem chodím tak málo navzdory tomu, jak úžasně píšeš.

  OdpovědětSmazat
 4. Velice dobrý nápad! Musím říct, že mám podobný styl jako ty a písničky, které jsem neznala, si ráda ještě někdy poslechnu, takže moc děkuji :)

  OdpovědětSmazat