Třicet odpovědí

Kdysi jsem dotazníky, projekty, tagy a podobné blogové záležitosti milovala. Jenže jsem postupem času dospěla k závěru, že už jsem na sebe všechno práskla a že bych si od nich měla dát pauzu. Od té doby nějaký ten pátek uplynul, takže něco se třeba změnilo, mám nějaké nové čtenáře a ti staří možná zapomněli, s kým mají tu čest. Takže proč si takhle při večeru (už je zase půlka měsíce za námi, fíha) nezodpovědět třicet otázek z tagu "30 Days Blog Challenge"

Otázky jsem našla ve vyhledávání na Google obrázcích a popravdě nevím, kdo je autorem. Když to zjistím, dodám zdroj. Budu ráda za případný tip.

1. Co píšu, kde a proč
Už dlouho jsem nenapsala žádnou básničku. To možná bude tím, že když jsme probírali poezii ve škole, zjistila jsem, že nerozeznám v praxi trochej od daktylu, takže bych asi měla přejít na něco, čemu budu rozumět. Takže píšu haiku, každý den jedno. Protože je to dobrá forma relaxace, sebereflexe a zhodnocení dne (ne)všedním způsobem. Taky se snažím psát články o historii, politice nebo literatuře, ale většinou jsou to spíš takové úvahy než vyloženě něco odborného. Pokud ale jednou budu novinář nebo budu psát nějaké odborné studie, určitě ze sebe budu mít radost. A kde píšu? Na počítači všude, kde to jde. Takže buď doma nebo v Ústí. 

2. Popiš samu sebe, to dobré i to špatné, hezké i ošklivé
To by bylo na dlouho, takže to vezmu stručně. Čeho si na sobě vážím? Mám docela zelené oči a umím být spontánní a neustále zkouším překonávat samu sebe. Štvou mě moje roztřepené konečky a příležitostný pesimismus. 

3. Jsi ve vztahu?
No jo, šťastná jak blecha a občas dost otravná, když na to přijde řeč. 


4. Top 5 Pet Peeves
Jedení s otevřenou pusou, mokrý hadr ve dřezu, neodškrtnutý to-do list, ztracená gumička, batoh pořád padající na zem.

5. Oblíbená jídla
Těch je! Miluju těstovinové saláty, kuřecí maso, zapečené brambory, svíčkovou od babičky, míša řezy, lososa, neosolenou rýži s dušenou mrkví a hráškem, hovězí vývar. Čím víc sýra, tím líp a když mi dáte rozinky, budu taky spokojená.

6. Vysněné povolání
Novinář na volné noze. Překladatel s domácí kanceláří. Tlumočník v Evropské unii. Cestovatel, spisovatel, fotograf, historik. Recenzent! 

7. Kam by ses chtěl přestěhovat
Do Berlína nebo do Amsterdamu. ♥

8. Napiš o sobě 15 zajímavostí. 
Pravou nohu mám křivou a stáčím ji dovnitř, kolem očí mám už odjakživa bílé tečky, na každý den mám naplánováno několik úkolů, usínám téměř okamžitě poté, co si lehnu, sladké jídlo jím strašně rychle, dávám přednost společnosti jednoho člověka před skupinovým setkáním, sním o bungeejumpingu a paraglidingu, mým koníčkem je čtení odborných dějepisných knih, umím být velmi drze upřímná, učím se kroužit obručí i na levou stranu, umím zpaměti Mozartův patnáctiminutový třetí koncert pro lesní roh, někdy mám chuť prodávat v knihkupectví a neřešit kariéru, občas vedu filosofii všechno nebo nic, nechutná mi alkohol, strašně ráda vzpomínám. 

9. Fotka tvého písma

10. Jak moc je podle tebe důležité vzdělání?
To asi záleží, co se pod tím pojmem myslí. Základní vzdělání je určitě důležité, protože všichni v tomhle světě musíme nějak fungovat. Kromě technického vzdělání by se ale mělo podporovat studium humanitních věd v takové míře, aby lidi byli schopni empatie a nechovali se jako blbci (z čehož často těží vypočítaví lidé). 

11. Oblíbený televizní pořad
Na televizi moc nekoukám, ale můj seriál číslo jedna, když se chci odreagovat a zasmát, jsou Průměrňákovi (The Middle). 

12. Oblíbený film
Arrival. ♥

13. Kdo tě fascinuje a proč?
To se takhle nedá říct. Fascinuje mě, když člověk dokáže, co se v něm skrývá, i když mu ze začátku nikdo nevěřil. Fascinuje mě, když někdo nezištně pomáhá ostatním. Fascinuje mě, když má někdo přirozený talent a rozvíjí ho na maximum. Fascinuje mě, když někdo někomu zachrání život. Myslím, že není nutné říkat proč. 

14. Problém, který jsi měl v minulosti
Chovala jsem se přezíravě ke svým kamarádům. Nebyla jsem jim k dispozici, když mě potřebovali, a porušovala jsem své vlastní sliby. Možná jsem si i myslela, že kamarády nepotřebuji. 


15. Něco, co postrádáš
Pocit, že jsem nadprůměrná. (Mám pocit, že jsem pořád stejná jako ve čtrnácti a že mě všichni na mentální úrovni dohnali a předběhli.)

16. Cestovatelský sen
Aljaška. Island. Polární kruh. Švýcarsko. 

17. Co tě rozesměje
Modrý. Zoufalá snaha nezívat během matiky. Když se někdo směje vlastnímu vtipu. Retardí ksichty mé sestry. Společenské hry. Saturnin. Maličkosti. 

18. Něco o tvých botách
Momentálně hledám plesové boty na deseticentimetrovém podpatku ve velikosti 42, pokud možno s otevřenou špičkou a zárukou, že z nich nebudu mít puchýře a nespadnu, až si půjdu na maturitním plese pro šerpu. PS: Nenávidím podpatky.

19. Kdybys mohla strávit 15 minut s nějakou celebritou, s kým by to bylo?
A mělo by to být reálných patnáct minut? Pokud ne, chci se setkat se Samem Heughanem (Jamie z Cizinky). Pokud se mám během setkání držet při zemi, pak chci potkat Evanu Lynch (Lenka z HP). 

20. Popiš nejlepší rande svého života
Vzhledem k tomu, že úspěšné bylo jen jedno a že se asi nejednalo úplně o rande, jsem trochu na rozpacích. Nicméně pokud jste tu story ještě neslyšeli: S Modrým jsme se sešli na Malostranské, dle jeho slov jsem měla velice casual outfit a zapomněla jsem se učesat. Prochodili jsme Prahu, prodiskutovali všechno možné i nemožné, dali si pizzu, pusu a telefonní číslo. Taky jsem zjistila, že když jste zamilovaní, na spoustě věcech vůbec nezáleží. A zapomněla jsem si udělat duolingo, takže jsem přišla o řadu 100 dní. 

21. Vlastníš smartphone? Proč?
Eh, myslím, že tohle je hodně starý tag, protože smartphone je už dnes dost rozšířený. Mám ho především proto, že jsem ho dostala. Taky dobře fotí a můžu fotky hned někomu poslat nebo je sdílet. Taky dost využívám WhatsApp (případně Messenger) a přiznejme si to, je pohodlné mít takový kapesní počítač plný čtiva, hudby a dalších rozptýlení. Jo a taky si přes telefon kupuji jízdenky a vyhledávám jízdní řády.

22. Co sbíráš?
Knížky (zjevně). Suším si růže od Modrého. Taky mám dost placek a záložek. 

23. Doporuč nějakou knihu. Proč je podle tebe důležité si ji přečíst?
Přečtěte si krátkou knížku "Srovnávání - zabiják vašeho sebevědomí". Je to důležité, protože z toho, že se neustále ve všem srovnáváme, můžeme mít fakt špatnou náladu a nakonec nemáme motivaci dělat vůbec nic, protože dospějeme k závěru, že nic nemá cenu. Ale má! A není důležité být v něčem nejlepší, hlavní je bavit se a mít ze sebe dobrý pocit nezávisle na ostatních. 

24. Co máš v tašce?
Ať nosím, co nosím, většinou mám knížku, peněženku, mobil, klíče a sluchátka. Taky se snažím nezapomínat kapesníky a velkou flašku pití. Když jsou tam i žvýkačky, je to fajn. To je takové mé základní cestovní balení. 

25. Jaké jsou tvé nejlepší vzpomínky na dovolenou?
Pamatuji si, jak jsem v devíti byla s rodinou a známými v Bulharsku a se sestřiným spolužákem jsme vymýšleli strategie na dobytí hradů a osvobození princezny a tak. Taky si pamatuji, jak jsem si v Dobrušce v roce 2011 vyprosila obyčejné modro-bílé šaty z jednoho stánku na náměstí. Nebo jak jsme s Modrým šli přes Brno a on prohlásil, že má v počítači složku, kam si ukládá všechny soubory a fotky, které pro náš vztah považuje za důležité, což jsem do té doby vůbec netušila. 

26. Napiš o někom, na kom ti opravdu záleží. 
Moje sestra chce být zubař. Vždycky mě rozesměje, když mám chuť smutnit a šklebit se na celý svět. Říká mi, že jsem autista, ale chválí mě za to. Kryje mě, když to potřebuju. Můžeme si říct všechno, vysmívat se společně celému světu a na tajňačku jezdit do školy autem. Vymyslela oslovení "to sourozenče" a přemlouvá mého přítele, aby si mě vzal, protože pak by s ním byla rodina a mohla by třeba dostat jeho auto. (:D) 

27. Dopis pro někoho. 
(Zalepený v obálce čeká na odnos do schránky.)

28. Kde chceš být za deset let?
Ve svém vlastním bydlení. Pokud možno s Modrým. Budeme sedět v obýváku a pomalinku se přesouvat k pracovní činnosti. Nebudeme muset spěchat se snídaní. Budeme plánovat další cyklovýlet nebo se jen tak z ničeho nic zvedneme a zaletíme si za dobrodružstvím. Co já vím. Není důležité kde, ale s kým. 

29. Popiš svůj dnešek.
Vstávala jsem v 6:43. Udělala jsem sestřičce kakao. Cvičila jsem Jillian Michaels. Umyla jsem si hlavu. Jela jsem do města za kamarádkou. Šly jsme na oběd a pak do lesa a fotily jsme. V knihovně jsem si půjčila tři knížky do čtenářské výzvy na Databázi knih. Doma jsem si zkoušela poslechová cvičení z Testu DaF. Šla jsem se psem k babičce. Přijela návštěva. Psala jsem článek. 

30. Tvé cíle na příštích třicet dní
Chci přečíst několik knížek na dějepisnou olympiádu, dočíst to, co mám momentálně rozečtené, sejít se s kamarádkou z Liberce, zajet si na kole do Benešova nad Ploučnicí, vyrazit s Modrým do muzea, zajít ke kadeřnici, zúčastnit se třetího plenárního setkání Česko-německého fóra mládeže, nezačít čtvrťák pětkou z matematiky a přemluvit češtináře, aby na seznam maturitní četby zařadil Saturnina a Vyhnání Gerty Schnirch. A pak mám i další drobnější cíle, ale ty nejsou tak popisovatelné. 

A jak byste na tyto otázky odpověděli vy?

Komentáře

 1. Musím říct, že s tagy to máme dost podobně. Když jsem začínala, psala jsem je pořád - jenže pak mě to nějak přešlo.
  Ten gif u třetí otázky je vážně boží, úplně je na tom vidět, jak se máte rádi :) Tvoje vysněná povolání bych brala hned, taky dávám přednost společnosti jednoho člověka a mám ráda těstovinový salát :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky, tyhlety animace vytváří google asistent, většinou je ignoruju, ale tahle se mi docela líbila. :D Díky za komentář! ♥

   Vymazat
 2. Jéééé, ale tak to je super dotazník. Pamatuji si, jak jich předtím byly plné blogy a já se jich nadšeně taky zúčastňovala. Vlastně mě jako dost baví vyplňování dotazníků! :D Myslím, že si tento tvůj dám do záložek a někdy se do něj pustím, třeba když teď během stáže budu čekat až mi doběhne nějaký úkol na serveru... jako třeba teď, ehm. :D
  15. otázka mě dostala, protože aktuálně se cítím naprosto přesně. Ale my se přes to dostaneme, věřím nám!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to jsem ráda, že v tom hrozném pocitu nejsem sama! ^^ Díky a těším se na tvé budoucí odpovědi. :D

   Vymazat
 3. Díky tobě jsem si téměř živě vzpomněla na tu dobu, kdy jsem nadšeně skočila po každém tagu a dotazníku, který jsem našla na jakémkoliv blogu. Ale nutno říct, že tvůj blog byl vždycky mým nejspolehlivějším zdrojem tagů, takže snad ti nebude vadit, když si vypůjčím i tenhle. Protože ty otázky se mi zdají nebývale konstruktivní. :D (Překládala jsi je z angličtiny?)
  Co se týče básniček, už dlouho jsem taky žádnou nenapsala, mám nějaké anti-tvůrčí období. Daří se mi jen krátké útržky. A řekla bych, že i moje haiku jsou poslední dobou nic moc, i když se pořád snažím psát jedno denně. A docela by mě zajímalo, jak definuješ rande. Protože doteď jsem si myslela, že rande je do jisté míry každá schůzka s osobou, s níž jsi ve vztahu, nejen ta první. Ale možná mám úplně špatnou definici. A líbí se mi tvoje písmo, vypadá pečlivě, jako že si na něm dáváš hrozně záležet. To moje písmo je úplný opak (proto nechápu, když mi ho někdo chválí, je to prostě jen grafická podoba mého hlasu.)
  Co se týče přátelství a slibů, myslím, že jsem už párkrát svou vinu uznala, ale klidně to sem napíšu ještě znova, tedy že jsem tenkrát byla nejspíš dost nesnesitelná, ale nemohla jsem s tím nic udělat, a takhle zpětně s tím neudělám už vůbec nic, že. Můžu se jen omluvit. Naše retrofotka je opravdu retro, hlavně co se týče mých vlasů. (:
  Líbí se mi, jak na té animaci za vámi teče potůček.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, můj překlad je místy asi dost pitomý, ale tak hlavně aby to dávalo smysl. :D
   No, já si to taky myslela, ale třeba Modrý říká, že rande je nějaká romantická večeře v restauraci při svíčkách, na kterou se oba společensky oblékneme a tak. :D I když asi si dělá srandu. :D
   Tvoje písmo mám strašně ráda, je jako nějaký font na počítači, který bych si chtěla sehnat. :) A funguje mu diakritika. :D
   Taky se můžu pořád jen omlouvat, ale už se s tím, co bylo, nic neudělá. S tím, co bude, bych ale ráda naložila co nejpřátelštěji. :)
   Ten potůček je samozřejmě důvod, proč ta animace existuje. ♥ (Je to Labe.)

   Vymazat
 4. Gif u otázky číslo 3 nemá chybu! :D

  OdpovědětVymazat
 5. Taky jsem vždycky tyhle dotazníky vyplňovala ráda... :) A vždycky si na ty otázky v duchu odpovídám sama, když to čtu. Tak třeba při čtení tohohle jsem myslela na všechna svoje dobrá rande. Třeba před čtyřmi lety, když jsme šli na Petřín a byl to šílený kýč, ale vlastně jsem nikdy na tak kýčovitém rande nebyla. Nebo na Kryštofa, který mi na rande vždycky přinesl květiny. Dubnová cesta do Jána a procházky po Vyšehradě. Badminton na AV a vůbec všechno z posledních dnů, tak strašně nečekaný. (Kdybys tápala, můžu vysvětlit někde soukromě :D)

  Proč vlastně sháníš zrovna deseticentimetrové podpatky? :D

  A baví mě otázka č. 13!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já jsem o tom vždycky trochu snila, dostat květiny na každém setkání. Jenže vzhledem k tomu, že si je suším a už ted jich mám dost... no, asi jsem ráda za tu frekvenci, se kterou je dostávám. :D
   Deset centimetrů, protože ta ženská v půjčovně šatů říkala, že kvůli mně ty šaty zkracovat nebude. :D

   Vymazat
 6. Zajímavý tag! Shodnu se s tebou v tom, že nemám ráda alkohol. Ale třeba smartphone pořád nemám, nepotřebuju ho. Sama jsem zvědavá, jestli si ho někdy pořídím :D.
  Zaujalo mě, že chceš jen na Aljašku nebo za polární kruh, tam by teda na mě byla moc zima! :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No právě že bych tam chtěla v létě, ne v zimě. :D :)
   Hele pořád si říkám, že kdybych nebyla většinu času někde v prachu, tak bych ten mobil taky tolik nepotřebovala. :D :)

   Vymazat
 7. Velmi zajímavé, je skvělé se dozvědět něco nového o autorce. Musím si opět zkusit napsat nějaké to haiku. Láká mě to čím dál víc.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak jen do toho, pošli mi pak odkaz, pokud to někde zveřejníš. ^^

   Vymazat

Okomentovat