Šťastný rok 2017 | Vybarvování #15

A je to tady. Sedmičkový rok utekl jako voda. Abych tenhle článek sepsala v nějakém podobném duchu tomu loňskému, vrátila jsem se k desátému Vybarvování o barevném roku 2016. Musím se přiznat, že mi to nepřipadá vůbec dávno, co jsem to psala. Přesto se tolik změnilo. Já se změnila. Svět se točil. A jsme zase na začátku nového kalendářního roku. Tolik to neznamená, ty největší výzvy už mají zapuštěné kořeny. Teď se akorát ukáže, jestli to zvládneme. Ale pojďme se nejprve podívat na prosinec v kostce a na bilanci roku 2017.


Knížky
V prosinci jsem toho moc nepřečetla, i když jsem četla docela dost. Důvod byl prostý - vybírala jsem si takové specifické knížky. Především jsem se musela vypořádat s Mořeplavcem od Diany Gabaldon. Třetí díl Cizinky, jak jsem už psala v recenzi, mě opět dostal, líbil se mi mnohem víc než Vážka v jantaru a navnadil mě na další pokračování tohohle po všech stránkách ohromného příběhu. 
Pak jsem si jednoho sobotního dopoledne, které jsem trávila doma (obecně jsem doma trávila až moc času), přečetla útlou, přesto velmi zajímavou knížečku, totiž Deník Rut Laskierové z roku 1943. Byla to čtrnáctiletá židovka z Polska, která si v dvouměsíčním období zaznamenávala nejen své pocity, ale taky události kolem sebe. Její deník se našel na počátku milénia a přinesl nový pohled na některé události holokaustu. 
Měla jsem krizi a prokrastinovala jsem od čtení všeho možného. Abych tomu nasadila korunu, pustila jsem se do čtení Konce prokrastinace. To je taková ta slavná knížka plná vtipných obrázků, po jejímž přečtení máte být výkonní a šťastní. Jelikož jsem ji ale nečetla za tímhle účelem, spíš mi to přišlo úsměvné a utvrdila jsem se, že některé věci dělám dobře a některé prostě nebudu dělat jinak, i kdyby to mělo být z nějakého důvodu lepší.
Poslední přečtenou knížkou prosince a vlastně celého roku je jedna dějepisná - Okres Kladno na počátku milénia aneb Kladensko a Slánsko v roce 2000. Byla hodně podobná předešlé knížce, kterou jsem v rámci seminární práce na dějepis četla. Zpracovaná ale byla hezky, to se jí musí nechat. Navíc je něco jiného dozvídat se obecné věci a dozvídat se maličkosti z regionu, ve kterém vyrůstáte. 

Ze křtu Grafitového děvčete. Musím si to velmi brzy přečíst a napsat o tom, protože Mirka Varáčková je skvělý člověk a zpětnou vazbu si každým coulem zaslouží. :) (zdroj fotky - nakladatelství Booklab)

Přesto jsem ale trávila nejvíc času s jinými knížkami. Třeba s fanfikcí na HP - Harry Potter and the Methods of Racionality. Posunula jsem se o víc než deset procent, což je vzhledem k rozsahu knížky docela pokrok. Příští rok to snad dočtu. Pak jsem četla Osudové okamžiky Československa, což je překvapivě hodně čtivě napsaná historická publikace o zásadních událostech československých dějin. Zatím jsem přečetla vyhlášení republiky, Mnichov, pražské povstání a momentálně čtu o vítězném únoru. Dostávám se k záležitostem, o nichž už toho mám načteno víc, takže se v textu lépe orientuji. A opravdu mě to moc baví. Poslouchala jsem druhý díl Písně ledu a ohně - Střet králů. Má to asi čtyřicet pět hodin a já to poslouchám většinou po půlhodinkách. Takže je to také záležitost na delší dobu. A souběžně s výukou v autoškole čtu učebnici Autoškola? Pohodlně! a cvičím křižovatky. S Modrým pořád čteme Harry Potter and the Order of the Phoenix, ale moc jsme nepokročili, protože jsme se za prosinec viděli jen třikrát, z toho jednou jsme byli v Berlíně a teď se Modrý učí na zkoušky.

A ještě, co přibylo. Bylo toho hodně, protože Vánoce. Nejprve jsem si udělala radost a pořídila si zcela spontánně třetí a čtvrtý díl HP v němčině. Pak jsem dostala šestý díl Husitské epopeje, Franze Werfela v originále, slovník hovorové němčiny, omalovánky s německými citáty a od Modrého Zrození diktátora (Hitler), The Illustrated A Brief History of Time od Stephena Hawkinga (to je vám tak nádherná knížka, jen asi bude trochu na delší čtení) a World History: From the Ancient World to the Information Age, opět nádhernou publikaci, které věnovat čas bude největší radost. Také jsem se zúčastnila křtu knihy Miroslavy Varáčkové Grafitové děvče, tak jsem si jeden výtisk odnesla domů, spolu s Hlavně to nikomu neříkej

U Hanky the Bookworm jsem vyhrála Knihovnu duší a přišla jako nádherný dáreček. ♥

Nastal čas na bilanci za rok 2017. Nemožné se stalo skutečností - přečetla jsem stovku knih. Dobře, některé byly kratší, ale některé zase dost dlouhé. Na kontě mám 27 audioknih, 6 knih v angličtině a 8 v němčině. 16 bylo ryze historických a 24 klasických. 6 se týkalo Harryho Pottera. Přečetla jsem přes 30 100 stránek, přičemž nejdelší bylo Shakespearovo Dílo v překladu Martina Hilského (1680 stránek), druhou nejdelší knížkou byl Mořeplavec (1140), pak druhý díl Bídníků (735), pátá Husitská epopej (624) a Harry Potter and the Goblet of Fire (617). 

A co nadcházející rok? Zatím si nejsem úplně jistá, jestli si dám zase stovku, nebo nastavím menší číslo a navyšovat ho budu průběžně. Musím číst hodně (třeba na dějepisnou olympiádu) a samozřejmě jsem si na své čtecí tempo tak nějak zvykla, ale zase vím, že je občas třeba dělat i jiné věci, i když bych si nejraději četla. Tak uvidíme, jestli se nakonec dopracuji zase k té stovce. :)

Jazyky
Začneme tím, že jsem si dala menší prosincovou výzvu, že si pozlatím celé duolingo, než začne nový rok. Strávila jsem tedy poměrně dost času s polštinou a italštinou, s nimiž se jinak tak moc "nevídám". I když se musím přiznat, že jsem pokukovala po knížkách v těchto jazycích a dost reálně uvažuji o nějaké investici. 
Angličtina zůstává pořád stejná, nevím, jestli se někdy dokopu k nějakému aktivnímu zlepšování. Číst v angličtině není problém, koukat na filmy taky ne, slovíčka si nejsem schopna zapisovat nebo vyhledávat a opravdu často jen hádám z kontextu, nebo se moc nepídím. 
Jiné to je s němčinou. Naučila jsem se na quizletu složku obsahující 2000 slovíček a frází, za což jsem na sebe docela hrdá, protože to zabralo hodně času, hodně stresu a hodně pocitů beznaděje, že se prostě některá slovíčka nikdy nenaučím. Ale překvapivě v té paměti fakt jsou. Zatím. Taky jsme byli s Modrým v Berlíně, takže jsem měla příležitost trochu šprechtit. ♥ 

Tahle se rozmazala a stejně se mi líbí. Číst na cestách je nejlepší náplň dne. Kromě těch cest, že ano.

V podstatě toto zhodnocení prosince by se dalo použít i na celý rok 2017. Němčina je prostě číslo jedna, snažím se jí věnovat, co to jde, i když mám pocit, že to nikdy nebude dost. Určitě jsem se od začátku roku hodně zlepšila, ať už díky kurzu v Goethe institutu, účasti na Česko-německém fóru mládeže, čtením knížek v originále nebo cestováním po Německu a dopisováním s dívčinou jménem Hannah. Nejspíš budu nadržovat tomuhle germánskému jazyku i nadále, ale ráda bych trochu míň opomíjela italštinu a víc se  věnovala i například čtení v angličtině něčeho odbornějšího.

Tvorba
Ačkoliv to tak nevypadá, rok 2017 byl dost možná ten "nejpsavější" za celý můj život. Napsala jsem toho tolik, ne sice jen sem na blog, ale to je jen přirozené, že se rozvíjím a rozpínám. 

Na Generaci 21 do sekce Cestování jsem napsala 52 článků. Navíc jsem se v prosinci stala editorkou této sekce a ačkoliv nevím, co všechno to přinese, cítím se zodpovědně, což je trochu děsivé a zároveň dobrodružné. 

Jak víte, měla jsem brigádu spočívající v psaní a překládání PR a magazínových článků o zdraví, životním stylu a tak různě. Článků jsem napsala 172 a překladů rovnou stovku. Byla to fuška, ale těch 13 000 na účtu za to stálo. A asi se to i hodí do životopisu. A zjistila jsem, že psát mě opravdu baví.

I proto jsem se rozhodla konečně se s Modrým pustit do společného projektu. Mluvili jsme o tom zhruba od doby, co se známe, protože oba rádi píšeme, ale já toho mám moc a Modrý svým způsobem taky, takže bylo těžké to zrealizovat. Pak si o prázdninách založil web a já řekla, že nebudu časově zvládat psát tam. Ale pak jsme se k tomu někdy v prosinci vrátili znovu a najednou mi přišlo, že by se to dalo stihnout, třeťák koneckonců není tak hrozný, jak jsem si myslela. Takže jsem napsala první článek, nad plány jsme strávili půl dne a noci (neumíte si představit, jak úžasná takováhle náplň večera je, když si naprosto rozumíme v tom, co chceme, jakou roli budeme v tvoření webu hrát a kam by nás to mohlo dovést) a myslím, že to ožije. Píšeme Zaujatým pohledem, protože něco jako objektivita, kterou se snaží servírovat novináři, stejně neexistuje. Tak se klidně přijďte podívat. 


No a nezapomeňme na blog. Napsala jsem 63 článků, některé mi daly víc práce, jiné snad ne tolik, ale ono je s tím, jak určitě sami znáte, vždycky dost práce, psát, vkládat fotky, odkazy, ještě to stíhat tak, aby články byly aktuální. Nafotila jsem kolem šesti tisíců fotek, nejvíc jich mám ve složce z Anglie a pak ve složkách, kdy jsem fotila s kamarádkou B. 

Co je v plánu na další rok? Sem bych ráda psala pravidelněji Vybarvování a knižní články, ale také přidávala fotky a snad i básničky a haiku, pokud se mi podaří splnit předsevzetí každý den napsat jedno. Držím si palce. :D 

Deník
Prosinec byl divný měsíc. Velmi rychle utekl, ale někdy se to opravdu vleklo, zvlášť když jsem víkendy trávila doma. První prosincový víkend byl krásný, strávený s Modrým po dvoutýdenní pauze. Další týden jsem musela zůstat doma, Modrý měl školu. Zhlédla jsem celou třetí sérii Outlander na Netflixu a taky si vzpomněla, že jsem si řekla, že do konce roku půjdu ještě  desetkrát plavat. Třetí adventní víkend jsme s Modrým strávili v Berlíně a bylo to opravdu velkolepé zakončení cestovatelského roku 2017. Ten týden před Vánocemi jsem chodila do Prahy na FF UK, na školu jsem elegantně kašlala, ale zjevně mi to prošlo. Pak jsem měla svátek a šla jsem k prarodičům. Pak byl Štědrý den, takže cesta na hřbitov, rodinná večeře a Anděl Páně 2. V pondělí jsme jeli k druhým prarodičům na Kladno, v úterý jsem se s Betty svezla na tobogánu a ve středu jsem konečně vylétla z hnízda směr Modrý. Chodili jsme plavat, pospávali do devíti a zkoušeli vodní dýmku. Silvestra jsme strávili velmi romanticky a slavnostně - on psal článek o elektrárnách, já si četla, vařila a poslouchala písničky. 


Kdybych měla shrnout rok 2017, tedy můj život v něm, bylo to bohaté. Chodila jsem do Goethe Institutu, v březnu se Modrý odstěhoval z Prahy do Ústí nad Labem, oslavili jsme první výročí, na Světě knihy jsem se viděla s Iris, proradostnila léto, nastoupila do septimy, stala se členkou ČNFM a za celý rok naplavala 53 kilometrů. Napsala jsem sedm článků do rubriky Nemalé radosti, to je o dva víc než v roce 2016. Ani se školou to nakonec není tak zlé, jak to vypadalo na konci listopadu. Z matiky nejspíš budu mít svou krásnou trojku, nejspíš ji budu mít i z chemie a biologie, protože jsem líná a vím, že tady známka dlouhodobé znalosti a obecný přehled neovlivňuje. Pak mě čeká dvojka z fyziky (mimochodem, zpráva pro Jadernou knihomolku: Poslední dobou mě fyzika začala bavit a taky jsem dostala svou první jedničku z nechutného ústního zkoušení a věděla jsem, co jí to tam povídám. :D :D) a jinak nejspíš jedničky. Takže třeťák není zas takový děs. Matika by nemusela být tak ostrá, ale co čekáte od matikářky, která se jmenuje Veselá.

Předsevzetí
Loni jsem si dala spoustu předsevzetí a dost jsem jich splnila, i díky metodě "rok za dvanáct týdnů", kterou jsem uplatnila hned třikrát. Hodně jsem plavala a jezdila na kole, cestovala. Psala jsem, četla jsem, pomáhala doma a neizolovala se... tak moc. Učila se němčinu a nevzdala to ani s jinými jazyky. Něco si našetřila, do něčeho investovala. 


Čeho bych ráda dosáhla v roce 2018? Ty cíle nejsou až tak megalomanské. Chci být zase o trochu spokojenější, méně prokrastinovat, věnovat se němčině, dějepisu a focení. Zdokonalit své schopnosti na poli HTML a CSS, uplavat zase alespoň 50 kilometrů, zažít něco (s)nového, přežít školu, mít radost ze čtení, zvládnout autoškolu a absolventský koncert. To asi bude prozatím stačit.

Písnička
Písničky tentokrát budou dvě. Poslední dobou jsem začala poslouchat několik nových skupin a taky nové žánry. Ale tyhle jsou vybrány spíš z momentálního popudu. Myslím, že by se vám mohly líbit, pokud hledáte povzbuzení. :)


A jaká předsevzetí si dáváte vy? Kolik knížek chcete přečíst? A kolik jste jich dali v roce 2017? Jaká zajímavá (nebo nezajímavá) místa jste viděli? Fotili jste? Psali jste? Co školní život? Co vám dělalo radost, zachraňovalo dny a drželo vás nad vodou? Prodělali jste nějaké výrazné životní zvraty a změny? Co se vám podařilo, co jste pokazili? Zkoušeli jste někdy vodní dýmku? 

Napište mi, co chcete, moc se těším. Děkuji všem svým čtenářům za věrnost, pozornost a odolnost vůči různorodostem na tomto blogu. Mám vás moc ráda a srdečně vám přeji příjemný vstup do roku 2018, hodně zdraví a radosti.  ^^

Komentáře

 1. Teda, musím říct, že tě obdivuju! Tolik jsi toho stihla, zažila a naučila se, kam se já na tebe hrabu :D A těch 100 knížek - já jich přečetla asi tak 14 xD Ale já to nikdy nepočítala, hlavně, když má člověk ze čtení radost. Z tvého článku jsem získala motivaci, abych se trochu víc snažila a tolik se neflákala, takže za to díky! :)
  Přeju ti hodně radosti a štěstí do nového roku!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kam se na mě hrabeš ty? Prosímtě, tys stihla spoustu jiných zajímavých věcí a hlavní stejně je si to, co člověk dělá, užívat. Třeba to čtení jsem si užívala moc. :)

   Také ti přeji radost, spoustu radosti! ^^

   Vymazat
 2. Rozhodně nezahálíš. :) Ovšem - co si já osobně myslím o knize Konec prokrastinace? Kniha, která nás nutí prokrastinovat déle tím spíš, kolik času jí věnujeme. Ten, kdo byl zvyklý prokrastinovat už dřív, pochybuji, že by se výrazně tohoto zlozvyku zázračně zbavil. Je to asi tak jako s lidmi, kteří vstanou hned na první zvonění budíku a na ty, kteří ho musí neustále posouvat. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím s tebou - jak jsem napsala, v podstatě všechny vychytávky už ve svém životě praktikuji a zavádět nové by mi asi nic nepřineslo. Ale na druhou stranu souhlasím, že by to někomu mohlo pomoci odrazit se. Protože občas lidé mají problém především s tou organizací času a sebedisciplínou. :)
   Díky za komentář!

   Vymazat
 3. Krásný nový rok i tobě! :)
  Sice mám v diáři stránku na předsevzetí, ale upřímně, trochu to zeje prázdnotou. Nevím, co si přát - respektive, jsou to věci, které chci dělat i bez toho, že začíná nový rok. Snad až na knihy, letos jich chci přečíst 45 - vím, jak málo čtu na vysoké. Loni jsem jich sice přečetla 92, ale to bylo takové pohodové, čtvrťák, dlouhé prázdniny... Chci udělat zkoušky, začít cvičit, od letního semestru bych chtěla začít doučovat (znovu), prostě mít aspoň takovou malou brigádu. V létě bych se chtěla dostat na brigádu do Řeže a jet s R. do Anglie (ještě tam nebyl a já vždy jen se školou). Taky plánujeme Vídeň, máme teď odtamtud kamaráda O:). Jinak - nevím, jak to budu mít s blogem. Mám zase období, kdy mě to moc neláká, kdy mám jiné starosti... Ale uvidím, třeba mě to chytne.
  Měj se krásně a užívej!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jako já taky nedělám ty věci jen proto, že začíná nový rok. Jak jsem napsala, spíš se letos budu snažit dotahovat věci z "loňska" do konce. :)
   Určitě tu pětačtyřicítku hned v létě překonáš. :D Doučování je docela fajn brigáda, taky jsem to párkrát dělala, ale letos jsem několik nabídek odmítla, protože je těžké najít ten čas a navíc nikdo nemůže dojíždět ke mně domů a já někam jinam taky moc ne. :)
   To máte s Rosťou ambiciózní plány! My ještě s Modrým v tomhle ohledu vůbec nevíme, ale nejspíš ho přemluvím (konečně), aby si koupil kolo, tak budeme cyklovýletit asi. :D
   Mě teď psaní i díky tomu projektu s Modrým chytlo, ale tyhle krize trochu znám. Snad na to úplně nezanevřeš! :)

   Ahoj a držím palce u zkoušek, určitě je zvládneš! :)

   Vymazat
 4. Máš toho tolik, že mám pocit, že tvůj den má třicet hodin. Já bych nestihla ani desetinu toho, co ty! :-)
  Můj obdiv za tvé rozvíjení se v jazycích. Nejen angličtina a němčina, ale i přidaná italština. Ale máš asi dobrou hlavu na jazyky, to je dáno trochu i nadáním, vlohami. Někdo má v hlavě, jiný má v rukách, a někteří nemají ani v patě.
  Pěkná sbírka přečtených knih, Hry o trůny jsou výborné, ale jako audio jsem je neslyšela, půjčila jsem si je předloni v knihovně a jsem ráda, protože koupit tyhle bichle by byl dost ekonomický šok pro mou peněženku. Ale plánuji je mít doma, protože opravdu skvělé dílko.
  Mimochodem, viděla jsi i zfilmovanou sérii? Patrně ano, ale pokud ne, doporučuji.
  Máš dobré plány, na tvou Zaujatou stránku jsem nakoukla (líbí se mi ten přímý název, který je opravdu takový, jaký je, bez hraní si na nestrannost, i když věřím, že o nestranný pohled se budeš snažit.)
  Už tolik článků o cestování v Generaci 21? To je taky slušný spisovatelský počin!
  Přeji ti hodně spokojenosti a elánu i pro ten letošní rok. Nudit se určitě nebudeš!
  A taky přeji, aby vám to s Modrým stále pěkně notovalo a rozkvétalo.
  Tobě, Modrému i tvé rodině hodně zdravíčka.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Určitě bys toho stihla dost - navíc ono se to takhle zdá jako velký výčet, ale taky bych potřebovala aspoň třicet hodin denně, abych stíhala.. řekněme polovinu toho, co bych chtěla a co bych měla stíhat. :D
   Hele, seriál jsem si jednou pustila, ale až tak moc mě neoslovil. Může být určitě pěkný, ale prý se od knížek liší, tak si to nechci zkazit. :)
   Díky za komentář tady i na Zaujatým pohledem! :) Tobě do nového roku přeji taky štěstí a zdraví a spokojenost. :)

   Vymazat
 5. Moc hezké Vybarvování :) Zdá se mi, že jsem v tomhle roce byla tak nějak po tvém boku (snad to nezní pitomě, víš, jak to myslím), takže většinu z těch věcí, o kterých píšeš, jsem okomentovala už ve chvíli, kdy se děly. A vlastně nevím, jak se k nim vyjádřit teď. Gratuluji k úspěšnému roku. Fascinují mě tvoje fotky. :) Jsem pořád čtenář tvého blogu, i když ho tolik nekomentuji. Ale teď ho zrovna komentuji, vidíš?
  Teď k tvým otázkám: Rok 2018 je pro mě tak trochu extra a mimo. Kromě maturity a nástupu na vysokou školu si žádné jiné předsevzetí nedávám. Žádné počty knih ani kil (hubnu až moc, aniž bych chtěla, a čtu zase málo, ale aspoň trošku - navíc ve srovnání s tebou čte málo každý). V uplynulém roce jsem prošla mnoha zvraty a změnami, a i když říkám o každém roce, že byl přelomový, tenhle byl ještě o něco přelomovější. A vodní dýmku jsem zkoušela, ale vůbec nic mi to neříkalo. Spíše se mi to zdálo hnusné.
  Tak hodně štěstí do nového roku a děkuji za tvoje letošní články. A slibuji, že v dalším roce budu více komentovat. Protože ty mi komentuješ všechno.
  (Vánoční dárek ti předám na Světě knihy, souhlas?)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Držím ti palce, abys maturitu i nástup na vysokou zvládla, to bude asi ta největší změna. Taky mám pocity přelomovosti, na druhou stranu je dobře, že se to všechno láme postupně a dospělost nepřichází ze dne na den. :)

   Díky moc za komentář, jsem za něj fakt ráda. A za to, že jsi po mém boku. A přeji ti víc zdraví a štěstí a spokojenosti v roce 2018. :)

   Vymazat
 6. Většinu z knížek jsem buď nečetla nebo neznám - snad akorát GOT. Na podzim jsem se taky pokoušela poslouchat jeden díl, ale audioknihy očividně nejsou nic pro mě. Ne, nešlo to. Stovka, páni - já jsem dala přesně půlku :)
  Pro Generaci 21 psala dřív kamarádka, já jsem o tom taky uvažovala - do stejné sekce jako ty mimochodem - ale nakonec jsem se spokojila s blogem a s výmluvou, že na to stejně nemám čas. A na projekt určitě mrknu :)
  Pro mě byl rok 2017 fajn, rozhodně ho řadím mezi ty pozitivnější etapy. Fotila jsem, psala jsem, cestovala jsem - ne málo a to je super. Tobě přeju spoustu úspěchů a šťastný nový rok :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ohledně Generace jsem ti napsala zprávu - pokud bys to chtěla zkusit, bylo by to skvělé, protože tvoje povídání z cest a tvoje fotky si zaslouží být vidět. :)
   Měla jsi pěkný rok a doufám, že i tenhle pro tebe bude po všech stránkách přínosný a příjemný. :)

   Vymazat
 7. Přeji ti, ať se tvé cíle pro tento rok splní do puntíku, v novém roce ti přeji hodně zdraví a štěstí! :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji. Přeji ti to samé. ♥

   Vymazat
  2. Já mám letos předsevzetí hned čtyři a všechna jsou velká - chci zdárně dostudovat, trochu zhubnout a být hezká nevěsta, vdát se a najít si po škole dobrou práci (ideálně v knihovně). Snad se mi zadaří.
   Jinak nemám předsevzetí ohledně knih. Chtěla bych splnit knižní výzvu na Databázi knih, ale jinak je mi to jedno. Nechci ani vědět, kolik knih jsem četla v letošním roce. Nějak mi to vůbec nepřijde důležité, nic mi to neřekne.
   V minulém roce jsem zažila úžasný výlet do Švýcarska. Navštívili jsme nezapomenutelné jezero Gelmersee, město Luzern a cestou zpátky ještě Kostnici v Německu. Mám na to hrozně krásné vzpomínky a chci se do Švýcarska zase vrátit ♥
   Co se týče focení, tak jsem se opravdu rozjela. Fotila jsem nejvíc od doby, co mám zrcadlovku (můžeš se podívat na Péťa S. fotografie na FB :)) a jsem na sebe opravdu pyšná. Sleduji totiž určitý posun, zlepšení a jsem na sebe pyšná. Co se týče psaní, tam je to horší. Psala jsem hodně málo a docela mě to mrzí. Nějak jsem ale neměla čas a motivaci, tak se snažím nevyčítat si to.
   Škola mě ubíjí a už se těším, až ji nechám za sebou. Těch povinností je tolik, že někdy prostě jen sedím a přestavuji si, jaké by to bylo přijít domů a nemuset už dělat nic. Jen bych se starala o sebe a o přítele. Žádné úkoly, semestrálky, rešerše ani výzkumy. Bere mi to tolik energie a nemám pocit, že bych ji vkládala do něčeho smysluplného.
   A co se týče vodní dýmky, tak ji mám docela ráda. Dáváme si ji s přítelem cca. jednou za měsíc až dva. Baví mě zkoušet nové příchutě tabáku, ale není to něco, co bych nutně potřebovala k životu.

   Vymazat
  3. Hezká nevěsta určitě budeš! ^^
   Mně škola nevadí, jenže na všeobecném gymplu mám přeci jen tolik věcí, které bych nejraději odložila a zároveň se musím hodně snažit, abych v nich obstála... Těším se na vysokou. Ale dost možná dospěju do stejného bodu jako ty.
   To Švýcarsko zní skvěle. Tam bych se taky někdy ráda podívala. :)

   Děkuji za komentář, měj se hezky a přeji hodně štěstí. ^^

   Vymazat
 8. Já opravdu netuším, kde ten čas bereš. Buď ho máš nějakým způsobem více než obyčejný smrtelník, nebo si umíš dny skvěle naplánovat, protože si jinak nedovedu představit, jak si stihla tolik úžasných zážitků, přečíst 100! knížek a ještě se zdokonalovat v němčině. Teď si přijdu jak mrtvola, co životem jen proplouvá a snaží se nemít hlad moc dlouho. :D
  Každopádně gratuluji! Stihla jsi toho hrozně moc a jako blogerská kolegyně a kamarádka jsem na tebe pyšná! :) A taky doufám, že se v říjnu pak uvidíme ve škole:) Pokud plánuješ němčinu i v dalším studiu.
  Já jsem toho (ve srovnání s tebou) moc nestihla. Maturita, začátek vejšky a pak drobnosti. Sice je to trochu větší změna, být tím vysokoškolákem, ale jde to, jde to. :)
  Tak na ten úžasný rok 2018! Hodně štěstí, zdraví a lásky! :) ♥︎
  THE WORLD BY MARIA

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To se ti zdá. Já mám pocit, že žádný čas nemám a že nic nestíhám, třeba teď konkrétně. :D
   No, možná se v říjnu uvidíme, ale až za dva roky. :D bohužel, ještě mě čeká prolézt třeťákem a maturita. :D

   Měj se krásně a přeji ti to samé a ještě mnohem víc! ^^

   Vymazat
 9. Kolik má hodin tvůj den? A dní týden? :O Neskutečné! Sto knih a miliony dalších věcí?! Jsi úžasná! Ovšem můj obr obdiv je ke čtení v němčině... Neskutečné, já a němčina nikdy nešlo dohromady...:D
  Přeju Ti, aby letošní rok měl ještě víc hodin! :-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hele, mám pocit, že tak osmnáct maximálně. :D Díky moc! ♥

   Vymazat

Okomentovat

Oblíbené příspěvky