Snílkovo zajímavé květnové počtení

Nedávno jsem v Klubu snílků narazila na nový projekt, který si klade za cíl vyhledávat a shromažďovat pěkné a čtení chtivé snílkovské příspěvky. Jelikož je mezi snílky spousta duší, musí tento úkol představovat velkou trpělivost a nelehké plnění. Rozhodla jsem se přispět svou skromnou troškou do mlýna, poctivě jsem prolezla všechny májové archívy všech členů posádky a vybrala příspěvky, které mě zaujaly a o kterých si myslím, že by se mohly líbit i vám! Příjemné počtení přeji!


Slečna MissNeverFree je opravdovým básníkem - mezi jejími květnovými dílky se třpytí hrstka skutečně překrásných kousků a já si dovolila vybrat nádhernou romantickou iluzi Nocí, pro mě velmi charismatickou a subjektivní báseň Ranní kroky, srdceryvné dílo Pojď, uletíme jim a zamyšlení hodnou a srdce laskající verše ucelené v názvu Roviny
Stejně krásným a dech beroucím poetickým umem nepochybně oplývá i královna bílých růží Annika, která během počínajících letních dní napsala pocitové verše se skrytými významy Muzikantovi, haiku A duben přešel v máj a prolínavou poezii japonských stylů Čtyři haiku a jedna tanka.
Magdaléna není vyloženě psavý typ, přesto když veršuje, stojí to za to - jako například tahle klouzavá báseň Přání k poslední vločce.
Musím se přiznat, že obdivuji Bereničiny verše díky jejich rýmované poetice, melodicky slabikotvorným veršům plným básnických světů. Přečtením Smutku jsem si její smysl pro poezii mile připomněla. 
Za opravdu dojemně mrazivé dílko považuji Fantaghiřino dílko Všední dni
Zaujala mě báseň věnovaná tématu týdne Na konci dúhy od Dorky Jeseňské.
Dalším nadaným básníkem, na kterého jsem při lovení kouzelných článků narazila, je blogerka Auril. Její dílka opravdu stojí za přečtení, například básně Jdem... a Co jsi ty?.
Zvláštní náladu přivolávající verše sepsal v rýmovanou báseň Chci mít vždy nabito D@ve.
Po delší odmlce se o poetické slovo přihlásila blogerka Krejdom, její nedávný příspěvek Nedávám pozor stojí za přečtení.
Volným veršem se Yim zamýšlí v básni Poklad na konci duhy, upřímně mě to dojalo (jako snad všechny její články).
Krátká, přesto velmi poetická veršovánka Černý bez z pera Jehane zaujme, věřím, každého. Stejně jako všechny její předchozí a budoucí básně.
Nádherná Dragiliina iluze Démonka noci měla prý kvůli své jednoduchosti skončit v šuplíku. To by byla věčná škoda.
Chcete-li si nechat vzít vzduch z plic a oněmět obdivným úžasem, velké dílko Drž mi místo minimalistky m. určitě splní vaše očekávání.
Báseň Dům od Dell Forchart ve vás určitě vyvolá vzpomínky.

Od poezie se přesuňme k próze. Borůvčina stříbrem oceněná povídka Klíč ke štěstí se vám jistě bude líbit.
Rovněž doporučuji krátké dílko Odkud? Z hor. od Dell Forchart, ten nápad je bravurní ve své obyčejnosti.

Chcete-li se zamyslet a vyjádřit k tématu anorexie, článek Bikiny bridge, mezera mezi stehny vám dává prostor.
Monica Otmili se zamýšlí, nebo spíše objasňuje Pravdy a lži textilní, kde jistě i vy narazíte na zajímavé, mnohdy šokující informace.
Zoufalá (a docela ztotožňující) zpověď Borůvky o tom, proč ji sere, že vypadá starší. Souhlasím s ní.
Něco mezi úvahou, zpovědí a prozaickým textem, inspirováno depresí. Autorka článku Průvodče...? hledá odpovědi, kterých se jí nedostává.
Lúmenniny úvahy Legalizace dětské pornografie - ano či ne? a Stupidní argumenty proti adopcím homosexuálů nenesou název svého útvaru nadarmo, opravdu podněcují k zamyšlení.
Možná, že by vás mohl díky blízkosti tématu zaujmout Guizmin článek Jsou tři druhy lidí

Máte-li rádi výtvarné umění, také jsem našla pár pravých perliček mezi snovými korálky blogerské tvorby. Například nádherné Oko mé, oko krátkozraké vidí plakát, Šárčiny Náčrtky Idril z Tolkienova světa, Iviškův kouzlem odzbrojující Lišák, jednoduše pěkná kresba Nymfa, Jehaniny olejové variace japonských dívek Sakur a krátký animovaný kreslený film blogerky Metteorwy představený v článku Předsudkáři, můj HateFree animovaný kraťas. Za zmínku stojí také Polská akvarelová líheň, v níž se díky výběru Šárky můžete pokochat opravdu skvostnými dílky.

Ani o fototvorbu není nouze. Tak trochu výkecový článek Myšlenky na lesní cestě vás jistě navnadí. Stejně tak by se vám mohla líbit fotka Time Traveler blogerky Chloë Noir. Stejná fotografka prezentuje také kousky přírody, jistě se vám budou líbit. Chcete-li závistivě pohledět na zrzavé vlasy víly Káti, nechte se přenést do Gabriellina článku. Ostré, jasné, překrásné - Orel v plamenech, beze slov se podívejte. Dustfinger by měl radost je název článku, pod jehož perexem se ukrývají roztomilé fotky netypického domácího mazlíčka. Pokochejte se Metteorwinými fotkami z Barev v Camargue. Narazila jsem na další blogerku, která se odhodlala pustit se do výzvy 365. Její týdenní příspěvek vás jistě zaujme. Jste-li zainteresováni v zahradnické flóře, doporučuji nahlédnout do obrazárny královny bílých růží, v níž se vyjímá Malá fotoóda na magnólie.

Snílci se sice často schází s Múzou, občas ale taky musí normálně žít. Zápisky z jejich životů se vám budou líbit - doporučuji například článek o Maturitě maturantky Telenty, Kellyino Máte po ruce ty květináče?, příjemné vyprávění o Libušínské bitvě plné šílenců (ha, vůbec jsem nevěděla, že se v mém poštovním městě koná něco takového. :D), Yimino nadšení z deště a srdceryvné vypravování o Hledání pampelišek. Splněný sen ve článku Dlouho očekávaná prohlídka zámku a chození za školu, Magdalénino Desatero uvaděčky informující nás o složitostech její brigády. Článek m. o znovuvlondýnském žití. Aby blog nezakrněl, sepsala Opti-Mystique článek Usmívat se a mávat!

Posledním bodem výčtu zajímavých článků jsou takové nezařaditelnosti. Dvakrát jsem objevila článek o kouzelné knihovničce - jednou u Anniky, podruhé u Niviat. Blogerka AD předává pisálkům rady do psaní o možných konfliktech v literatuře, stojí za přečtení. A jako poslední odkaz doporučuji článek Tečka nebude. od Mloka, vlastně Rory. :)

Komentáře

 1. Jak vidím, právě jsem objevila spoustu zajímavých blogů, díky za tipy :) To bude počteníčko :)

  OdpovědětVymazat
 2. všechny odkazy vypadají nádherně, pár jsem si jich už i četla. Bylo by skvělé, kdybys totéž udělala i na konci června, moc se mi to líbí :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Určitě takový výběr nedělám naposledy, ale nevím, jestli to v červnu stihnu. 28. odlétám na Maltu a asi nebude moc čas. :-) Ale pokusím se v průběhu prázdnin. ;-)

   Vymazat
 3. To je úžasná sbírka odkazů, určitě si to postupně projdu, protože každá báseň i povídka, která se podařila, stojí za přečtení. Dala sis s tím pořádnou práci, oceňuji, protože taky jsem dělala malý měsíční top (mohla bych se k tomu vrátit) a vím, že je to docela pracné, předělávat odkazy na blog, napsat k tomu nějaký upoutávací text. Jsi dobrá.

  OdpovědětVymazat
 4. Páni,to ti muselo dát strašně moc práce. :)
  Děkuji za zmínku a pochvalu, vážím si toho. Od tebe moc :)

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Oblíbené příspěvky