Týden s nouzí o radosti

Já to věděla. Minulou neděli jsem byla blahem bez sebe a nadšeně si tady povídala o tom, jaký jsem měla krásný týden a nevěděla jsem, jestli mi sedm bodů na radosti bude stačit. Uplynulo několik dní a já sedím a znovu přemýšlím, o čem v těch sedmi bodech psát. A nějak mi nejde to vymyslet... 


Tenhle týden byl vážně nuzný o radosti. Škola stála za nic, pořád jsem se hádala s rodiči, do toho ten výpadek blogu a teď pro změnu nefunguje bloglovin. Ale na druhou stranu, nakonec si myslím, že sedm radostí sepsat dokážu. :) 

1. Vánoce mají být svátky klidu, ale dárky k nim prostě už patří. Sháním teď dárky, kde se dá, abych už tu bláznivou honičku měla za sebou. Jedné osůbce jsem už asi před třemi týdny koupila hořkou čokoládu s mátovou příchutí. Jenže mě zkrátka jednoho večera přepadl absťáček, doma nic nebylo a tak jsem tuhle čokoládku ochutnala. Lidi, já vážně nevím, proč mi máta doposud nechutnala. Ona je vlastně skvělá a když má člověk chuť vážně na cokoliv sladkého, úplně se v té hořké čokoládě navozující sladké myšlení, ztratí. :) Té osůbce budu muset tím pádem koupit novou, ale alespoň vím, že je to vážně dárek k nakousnutí. :) 

2. Konaly se třídní schůzky. Většina mých spolužáků je nemá ráda, protože se na nich jejich rodiče dozvědí, jak se celé čtvrtletí flákali. Já mám občas taky trochu obavy, co na mě učitelé povědí, ale zároveň se na to, co řeknou mamce, vždycky těším. Protože mám zkrátka ráda, když mě někdo chválí a pokud němčinářka řekne, že bych za ni mohla klidně zaskakovat nebo angličtinářka pochválí mojí výslovnost, pak jsem prostě radostí bez sebe. :) 

3. Hodně teď čtu. Zatímco před rokem v podzimních měsících jsem knížky viděla jen při pohledu do knihovničky, v posledních dnech pořád čtu. Záhadu hlavolamu jsem zhltla během pár večerů. Lovce mamutů pojídám také s chutí a i Prázdné místo se mi začíná líbit. A mám z toho radost. :) Že mě to baví a že si taky trochu pěstuji ducha. :) Ještě ten sport a všechno bude úplně skvělé. :) 

4. V týdnu mi v poštovní schránce přistál po dlouhé době dopis. Od prázdnin jsem vlastně nic nedostala a tak mi to udělalo ohromnou radost. Psala mi Fée, se kterou jsem si začala dopisovat někdy o loňských prázdninách. Její řádky mě moc potěšily, je to prostě úplně jiná a nesrovnatelná liga než psaní po mailu nebo facebooku. :) 

5. A podobnou radostí, rovněž související s blogem, je domlouvání srazu s Annikou, Axolotlíkem, Mniškou a Luné. Pokud všechno klapne a nás pět se někdy v prosincových dnech sejde v hlavním městě České republiky, bude to úžasné! Už se těším, až vás uvidím! Některé poprvé, některé podruhé, některé potřetí, některé po čtrvté. Vlastně by to sedělo v pořadí Axolotlík, Mniška, Luné, Annika, protože tak jsem se s nimi opravdu (ne)viděla. :) Bude to vlastně rok, co jsem se poprvé zúčastnila blogerského srazu. To ten čas vážně tak rychle letí? :) 

6. Návštěvnost, zvláštní to počítadlo čísel, které se zdá být nepodstatné, ale vlastně je pro mě důležité. Mám ráda, když se číslo v kolonce "počet návštěv za den" přehoupne přes čtyřicet, chrochtám blahem, když je to přes šedesát. Jo, taková čísla mi dovedou vykouzlit úsměv, ačkoliv matematiku a všechno, co s ní souvisí, doopravdy ráda nemám. 
A komentáře? Jsem maximálně spokojená, neboť devadesát procent komentářů v mém koutku mi udělá radost. Baví mě číst vaše reakce, nějaké související zážitky, názory a i za pochvaly jsem ráda, ačkoliv s nimi mnohdy a v lecčem nesouhlasím. :) D Ě K U J I ! :) 

7. Poslední radostí je můj pokrok v plnění roční výzvy "Roční maraton s českými filmy." Pravidelně každou středu se dívám na český film na Seznamu, v pátek občas koukám na český film na Nově cinema, někdy si něco stáhnu z netu a někdy koukám na Českou televizi. O víkendu jsem zhlédla všechny díly nového seriálu ČT České století. Dnes budu určitě zase koukat, ten čas si na to udělám. Je to vážně zajímavé a ono vůbec - české filmy jsou mnohdy miliónovější než ty zahraniční, ne třeba ani kvalitou obrazu nebo tak, ale herci, nápadem, provedením. Žádné střílečky, žádné drogy, žádná opěvovaná debilita. To mám ráda. :) 

Nebyla jsem si jistá, co vybrat pro tento týden. Moc jsem hudbu neposlouchala. Nakonec však zvolím písničku od The Beatles, kterou budeme zpívat na vánočním koncertě ve škole se sborem. Jo, to jsem neřekla? Budu zpívat ve sboru, muhehe. :) 

Tak krásný následující týden, snad bude povedenější oproti tomuto! :) 

Kariol

Komentáře

Oblíbené příspěvky