Týden příjemně zakončený

Zvláštní. Nějak se mi nechtějí psát články, jako by mi skončilo jakési vegetační období a můj elán a chuť sdílet svůj život na blogu vyprchuvály. Jako by se všechna ta předsevzetí o poctivém přispívání na blog ukládala k zimnímu spánku. Ale ne, když už nic jiného, alespoň v Nemalých radostech nepolevím!Tento týden byl úplně obyčejný, až zvláštně podprůměrný, řekla bych. Zakončila jsem ho však sladkým výletem do pražské metropole Zličín tuto neděli.

1. Minulý víkend jsem se stresovala s charakteristikou literární postavy na češtinu. Vůbec jsem nevěděla, o kom psát, protože žádnou oblíbenou postavu nijak zvlášť nemám a když ano, tak by se to zase nelíbilo češtinářce a strhla by mi body za špatný výběr. Takže jsem nakonec charakterizovala klasiku - Babičku od Boženy Němcové. A jelikož se mi, podle slov učitelky, povedla, mám vystaráno a nemusím se už s ničím vymýšlet.

2. Zjistila jsem, že vůbec nečtu. Jistě, mám rozečteno X knížek, ale kterou vážně čtu? Večer si chodím lehnout tak unavená, že bych knížku ani nevnímala a tak si raději pouštím hudbu. A s tím chci zkoncovat! Takže jsem si obnovila svůj knižní seznam, rozčlenila knížky do školy a knížky pro sebe a stanovila si takový orientační plán, jak překonat lenost otevřít knížku. Dejme tomu, že na měsíc mi budou stačit dvě až tři knížky.

3. Přišla nám do hodiny biologie s mou nejméně oblíbenou profesorkou (a bohužel třídní) školní inspektorka. Naše všemi milovaná bioložka se tak přetvařovala, až v našich očích klesla nejhlouběji, jak mohla. Nebudu to tady víc rozvíjet, ale mám z určitých věcí ohledně té inspekce radost.

4. Už je to nějaký pátek, co mám koupenou takovou bílou zimní čepici s bambulí. V obchodě měli i šálu a rukavice, ale nemůžu si hold kupovat všechno, co vidím a tak jsem poprosila babičku, jestli by mi šálu ladící s tím kulichem neupletla, koneckonců je to její velký koníček. I šly jsme společně vybírat stejnobarevnou vlnu. A radost - našly jsme a ještě za skvělou cenu! :)

5. Taková malá radůstka v podobě změny času. Člověk by neřekl, že se po delší době pořádně vyspí bez toho, že by si šel lehnout v osm a vstával v devět dopoledne. :)

6. Dnes jsem se vydala do Prahy do metropole Zličín hned ze dvou důvodů. Jedním z nich byla chuť po dlouhé době vidět kreslit samotnou vílu pastelkového umění, Marii Brožovou. Což se mi povedlo a za to setkání jsem moc ráda. Víc než s paní malířkou, která mi pouze napsala věnování a podepsala pohlednice Měsíc nad řekou a Slunce dravců a měsíc sov a pak šla shánět po obchodech dvacetikoruny a jiné drobáky, jsem si popovídala s jejím manželem. Prohlédla jsem si diáře s obrázky Marie Brožové a domluvila se s panem Brožem na uschování jednoho se speciálním obrázkem až do prosincového kreslení, na které bych se ráda zašla podívat. Taky jsem si koupila mandalu a omálovánku v jednom s obrázkem Anděl léčení. Těším se, až ji budu vybarvovat, i když si nemyslím, že by se mi to mohlo povést jako originál. :)

7. A poslední radost věnuji druhému důvodu, proč jet na Zličín. A sice, že jsem si za zbylé peníze z uplynulých dvou měsíců chtěla něco malého koupit, což se mi povedlo. Prolezla jsem všechny obchody, ve všech měly buď hrozné, drahé, nebo žádné oblečení. A až před východem číslo 2 jsem v obchůdku Reserved narazila na nádherný elegantní svetřík. Bílý, průhledný. Budu pod něj nosit tílka. :) Je krásný a nebyl ani drahý. :)

Dnešní písničkou nemůže být snad nic jiného, než I need your love od Ellie Clouding. :) Nějak nemám potřebu vytrubovat proč, ale doufám, že se vám bude taky tak líbit. :)

Kariol

Komentáře

Oblíbené příspěvky