Týden neobvyklý

Měla jsem neobvyklý týden. Neobvykle pěkný, úspěšný, klidný, příjemný s neobvykle dobrou náladou a neobvykle nevšedními zážitky. Celý týden se nesl v poklidném duchu, s nikým jsem se nehádala, nic jsem nepokazila, nic jsem nevyvedla, i počasí se docela povedlo. Navíc jsem po dlouhém zářijovém školaření navštívila spoustu míst, na kterých jsem už dlouho nebyla. Během tohoto víkendu jsem na školu sice úplně kašlala a doteď nemám připraveno, ale užila jsem si. Výletnění za krásného slunečného babího léta mi prospívá, asi to budu praktikovat častěji. :) 


Navíc se mi během tohoto týdne kromě školy a seberelaxace v podobě nadýchání se s foťákem v ruce čerstvého vzduchu povedlo napsat příspěvek do blogové soutěže, čímž jsem si splnila jeden z úkolů a také jsem konečně napsala recenzi na Šifru mistra Leonarda, neboť jsem knížku musela vrátit spolužačce a zároveň jsem nechtěla recenzovat bez ní. Takže tento týden jsem kromě jiného byla i neobvykle pečlivá co se týče plnění cílů. :) 

1. Jelikož už se mi konečně pročistil rýmou ucpaný nos, mohla jsem si během slunečného odpoledne dovolit zmrzlinu. V obchodě jsem sáhla po Míšovi s příchutí maliny. Viděla jsem to v reklamě a napadlo mě to zkusit, proč taky ne. Maliny mám ráda, Míšu taky a za zkoušku nic nedám. Takže mou radostí je jednak zahnání rýmy a pak i ochutnání zmrzliny, i když i tak mám stejně nejradši klasického Míšu. :) 

2. Jak už jsem psala, udělalo mi vážně radost, že jsem napsala tu povídku a nevykašlala se na to jako je to mým zvykem. A ještě větší radost mám z reakcí v komentářích. I když si totiž vůbec nemyslím, že bych s mým krátkým literárním pokusem mohla nějak uspět, líbí se mi to povzbuzování. :) 

3. Po dlouhé době jsem se vydala do lesa. S Bertíčkem a foťákem, samozřejmě. Houby rostou, ale já je nesbírám, nějak mě to nebaví. Nicméně jsem se pěkně prošla, tento týden se počasí příjemně vydařilo. A to ticho lesa, sluníčko mezi korunami stromů, klid a vzdálené cinkání Bertíkova obojku mi dělá dobře na duši. :) 

4. Nevím, jestli jsem to psala dřív nebo ne, ale konečně nadešel den D a já, mamka a sestra jsme se vydaly do kladenského divadla Lampión na komedii Zdravý nemocný od Moliéra s Luďkem Sobotou v hlavní roli. Moc se mi to líbilo, nasmála jsem se tak jako už dlouho ne. O samotném představení chystám samostatný článek. :) 

5. V pátek se už třetím rokem konala na našem gymnáziu Noc Vědců. Pořádají ji především Laborky, přírodovědný kroužek pro studenty gymplu, a je to akce přístupná veřejnosti. Prvním pokusem bylo zvedání auta na dvou do sebe pouze stránkami napojených slovnících, následovalo vpuštění do budovy, v jejíchž učebnách čekali členové Laborek na návštěvníky se svými pokusy a atrakcemi. Já jsem se jen byla podívat na chameleonku v naší učebně zeměpisu, a pak jsem s rodiči šla na přednášku Dany Drábové o jaderné fyzice. Možná bych bývala prolezla i další učebny s možnostmi vyrobit si chemické nápoje, či jiné věci, ale nechtěla jsem potkávat své uječené spolužačky, tak jsme jeli domů. :) 

6. S dědou a babičkou jsem se dnes vydala do nedaleké Budče na Svatováclavské slavnosti. Při té příležitosti jsem navštívila Rotundu Petra a Pavla a na slavnostech se mi moc líbilo. :) Chystám článek, neboť mám spoustu fotek i komentářů k nim a byla by škoda o tom nenapsat. :) 

7. Poslední radostí je výlet na (taktéž nedalekou) Okoř. Výletu přálo krásné zářijové počasí, azurové nebe bez mráčku a skvělé odpolední slunce jen podpořili mou snahu zachytit tamnější krajinu včetně zříceniny. A povedlo se, fotek je opravdu hodně a tak i výlet na Okoř popíšu podrobněji v některém budoucím článku. :) 

Nějak jsem narazila na písničku od Seleny Gomez. Samotnou zpěvačku ráda nemám, neposlouchám ji a ani se o její aférky a bláboly okolo ní a Justina Biebera nestarám. Ale zrovna tenhle song se mi líbí, tak proč to tajit. :) A jelikož jsem nic moc neposlouchala, přidám právě písničku Hit the Lights. 

Kariol

Komentáře

Oblíbené příspěvky