Malé kotě

Jistě si vzpomínáte, jak jsem v nedávném článku psala o malém černobílém koťátku, které jsme si přesně před týdnem, v neděli 4.srpna, vzali domů. Ačkoliv jsem malinkou kočičku jmenovala jako slečnu Jane, nakonec je to prostě Máša - po babičce (naší bývalé kočce, jejíž kotě jsme dali tátově známé a ona nám koťátko své kočičky Žofky dala na oplátku). Především proto, že Jane je jednoslabičné a špatně se to volá. A navíc je babičce tak podobná - dokonce má i tu srandovní ťupku na čumáčku, jako jediné z ostatních pěti koťat. 


Takže, představuji vám malou Mášu (mladší)! 


Někdo by si mohl myslet, že největší problémy budou s Bertíkem - kočka a pes, to k sobě přeci nejde! Ale u toho našeho je to víc než nereálné, vždyť o koťata bývalé Máši pečoval jako o vlastní! Pravda, zprvu byl z nového člena své smečky vykulený, ale po tom týdnu soužití si tak zvykl, že si spolu dost divoce (ale roztomile) hrají. :) 


Máša se hned po příchodu do nové domácnosti vydala na prozkoumání terénu. 


Těžko říct, jestli by nebylo jednoduší to přeskočit... :D 


No podívejte, není sladká? :) 


Tady Máša objevila novou zajímavou činnost... 


...a sice okusování nábytku! :) Vydržela u toho dlouhých patnáct minut! 


Pak si všimla, že jí pozoruji, tak mi nastavila svá modrá kukadla, abych zvěčnila její neplechu. Podívejte se na její dílo (u tlapiček). 


Pak jí to přestalo bavit, dřevo už bylo dost poškrábané a okousané! :) 


Kolem deváté hodiny večerní se malé kotě unavilo. Ale než aby spalo v botě, jak se zpívá v té Šlitrově písničce, zavřeli jsme ji do venkovního kumbálu. Ano, má to být venkovní kočka, protože doma máme Bětku a to je jiná! :) Nebojte, nejsme necitové - nic jí tam nechybí. V kumbálu má sucho, piškoty, mlíčko, krabici od bot s peřinkou a taky klid. Ráno ji pouštím ven, dám jí i Bertíkovi maso z konzervy a ona si pak chodí kolem domu a prozkoumává svůj areál. 


Tedy, abych byla přesná - areál prozkoumává jen v případě, kdy je na to počasí. V těch šílených vedrech spinkala přes den v chládku pod domovní fasádou. :) 

A co vy a kočičky? :) 
Kariol

Komentáře

 1. Jůůůůůů :) Přesně tenhle článek jsem teď potřebovala najít. Díky, Vlasto z roku 2013.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je reportík, viď? :D

   Kéž by se nám Vašín vrátil..

   Vymazat

Okomentovat

Oblíbené příspěvky