Kulišanda sluníčková

Od toho dne, kdy se Bětuška narodila, uběhlo už víc než půl roku. Až příliš rychle to uteklo a moje o dvanáct let mladší sestřička se hodně změnila, vyrostla. 
Jistě si někteří pamatují moje sliby, že přidám nějaké její fotky. Inu, slibovala jsem hodně a mrzí mě, že jsem téměř nic nesplnila, proto bych to alespoň tímhle článkem ráda napravila. 


Alžbětka Řenčová se narodila 13.září 2012. Protože na svět přišla o měsíc dřív, poležela si ještě pár dní v inkubátoru. Za ten půlrok se změnila opravdu k nepoznání, hlavička jí téměř strostla, celá Bětuška je taková plnější, víc připomíná mamku a v tom případě i mě. Ale po tátovi zdědila nosánek a trošičku, nepatrně šikmé oči. 

Babička říká, že Bětuška bude to dítě, které rovnou začne chodit. Na tom je možná něco pravdy. Bětule už krásně drží hlavičku, na bříšku vydrží být klidně čtvrt hodiny, ale nechce si sedat. Takže uvidíme, co z toho bude. 
Pozitivum, které uvítala především mamka, je, že už sestřička vydrží spát nepřetržitě až do čtyř, někdy do pěti do rána. Pak se občas nechá přemluvit, aby alespoň do šesti v posteli vydržela. V posteli, protože Bětule je mamánek a ve své postýlce spát nevydrží. 
Za její dlouhodobější spaní může samozřejmě i jiná strava. Ráno snídá Bětuška Hamé nebo Hello ovocné přesnídávky, nejraději má jablečnou. Pokud to ovšem dovolí možnosti, nepohrdne ani rozmixovaným banánem. Strašně se jí líbí slovo Draslík, kterému se směje, když jí ho při krmení říkám. 
Obědvá většinou přesnídávky Sunárek nebo Hammi nebo tak. Má moc ráda maso a tak jí často kupuji vepřové na mrkvi, rýži s kuřecím masem nebo nějaké saláty s krůtím. Když nás mamka pro přesnídávku zapomene poslat, rozmixuje Bětuli mrkvičku, brambory a třeba ještě něco. 
Navečer si Bětuška pochutná na celé lahvičce sunárku nebo jiného mléka. Mamka už moc nekojí, jen když má Bětuše během dne náhlý hlad. Alžbětka už rozpoznává lahvičku s čajem a lahvičku s mlékem. Samozřejmě, že tu s čajem ráda nemá. 
Taktéž už si dovede do pusinky strčit dudlíka bez cizí pomoci. Škoda, že to neuměla jako menší, když dudlana pořád chtěla. Teď si totiž oblíbila cucání podložky pod hrnky, svoje "chrastítko" nebo všelijaké hrací blbůstky - od plyšového medvídka, který hraje ukolébavku až po vesele hrající plastovou hvězdu. 
I Bětuščin vztah ke koupání se zlepšil. Vlastně víc než to, neboť se z ubrečených večerů, kdy Bětušku ve vodě někdo mučil, se vyklubal smích ozývající se z koupelny. 
Televizní reklamy také provedly své - Bětule zbožňuje naše parodie na reklamu od Alzy "Sto tabletů týdně".
 Bětuška dokonce slyší na zavolání, i když hlavičku otočí až třeba na podesáté. 
A jak jí vlastně doma říkáme? Bětuška, Bětule, Sluníčko, Kulišanda, Kulíšek, Kulihrášek, Čertík, Vrtule, Šprndilka, Dráček, Rohlík a možná i jinak, podle situace. Dřív, když jí o Vánoce vyrostly dva zoubky, jsem jí říkala Zubatá. 

Inu, snad jsem vám alespoň trochu přiblížila mojí malou sestřičku. Kdo máte mladšího sourozence nebo tak, jistě si dovedete představit, jak je to krásné a zároveň vyčerpávající.Kariol

Komentáře

Oblíbené příspěvky